Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kifizetődő befektetés lehet...

Kifizetődő befektetés lehet internetes "birodalom" építésébe kezdeni?

Figyelt kérdés

gondolok itt mindenféle olyan portálra, oldalra, ahol a felhasználó fizet egy tartalomért. Vagy akár egy termékért.


A lényeg, hogy nem 1-2 oldalra gondolok, hanem minél többre. Lehetőleg olyan oldalakra amik minimális karbantartással is fussanak és ha van rá mód, a nemzetközi globális piacra.


Én magam is értek a webszerkesztéshez, designhoz, így a nagyját fel tudom építeni. De persze a komolyabb projectekhez szakemberek segítségét fogom igénybe venni.


Megéri manapság ilyenbe fektetni a pénzünket és főleg az energiánkat?


2015. aug. 12. 21:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Most jöttem rá, hogy fölöslegesen írtam a kérdés alá kiegészítést, csak egy nagy katyvasz.
2015. aug. 12. 21:36
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mit is csinálsz.


Ha hírgyűjtő oldalakat, sablon sz@rokat hozol létre, máshonnan összeollózott vagy bemásolt cikkekkel, akkor felesleges időpocsékolás. 1-2% esélyed van, hogy befutsz vele és visszahozza az erőt energiát, befektetett összeget amit ráköltesz.


Inkább építs 1et, de azt minőségben, egyedi tartalommal. Akkor gyorsabban megtérül és meg is éri!

2015. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem, teljesen egyedi és igényes dolgokra gondolok. Közösségi és egyéb portálokra. Persze fel kell majd őket tölteni vagy töltetni tartalommal.


Volt például a fejemben egy olyan oldal, ahol össze hoznám azt akinek olyan mértékben van szüksége információra, hogy fizetne érte párszáz forintot, és azt, aki ért hozzá, és vagy nincs munkája, vagy unatkozik.

Hasonlóképp mint a gyakori.


Persze minél több tőkém lesz annál igényesebb dolgokba tudok majd belefejelni. Gondolkodtam azon is, hogy készítek egy külön luxusingatlan-ingatlanos oldalt és alapítok rá egy céget is. És tök igényesen, lakberendezőkkel, szakemberekkel, fotósokkal hoznám létre a tartalmat az oldalhoz, persze a feltöltésnek, megjelenésnek díja lenne. Ami persze végül nálam kötne ki. ilyesmikre gondolok főleg.

2015. aug. 12. 21:43
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyilván az összes ötletemet nem mondom el, de ami eszembe jutna megcsinálnám és működtetném. Lehetőleg otthoni szerverről, az a biztos, és persze a dolog neheze, hogy minden megfeleljen a hazai szabályoknak és adóügyi dolgoknak. Arra külön oda kell figyelni.


Olyanra is gondoltam, hogy készítek valami oldalt, ahol valamilyen módon elérsz szegény embereket (videochat?) és küldhetsz nekik direktben 1 dollart (párszáz forintot) ha szeretnél. Persze ennek mondjuk a harmadát én venném el az üzemeltetés díja alapján, de ha mondjuk több százezer aktív felhasználóm lenne, máris érne valamit az ötlet.

2015. aug. 12. 21:45
 5/10 A kérdező kommentje:

A lényeg, hogy minél több ilyen oldalt beállítanék és folyamatosan fejlesztenék.

Vagy nem éri meg ilyennel foglalkozni? Van jobb befektetési forma, vannak értelmesebb dolgok amire az ember szentelheti az életét és idejét?


Én jelenleg a szegények között élek és azt gondolom, hogy manapság magyarországon a virtuális térbe jobban megéri építkezni, mint a fizikaiba....

2015. aug. 12. 21:47
 6/10 anonim ***** válasza:

'Olyanra is gondoltam, hogy készítek valami oldalt, ahol valamilyen módon elérsz szegény embereket (videochat?) és küldhetsz nekik direktben 1 dollart (párszáz forintot) ha szeretnél. Persze ennek mondjuk a harmadát én venném el az üzemeltetés díja alapján,'


Ezert a ket mondatert remelem, hogy a pokol tuzen egsz el.


Egyebkent az 'otleteid' sz*rt nem ernek, az internet tele van ingyen megszerezheto informacioval (kb. ez a lenyege), senki nem fog parszaz forintokat fizetni informaciomorzsakert. Mindenii dolgozzon neked, te meg csak ulnel, es tartanad a markodat a penzeso ala, ki?

2015. aug. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Olyanra is gondoltam, hogy készítek valami oldalt, ahol valamilyen módon elérsz szegény embereket (videochat?) és küldhetsz nekik direktben 1 dollart (párszáz forintot) ha szeretnél."


Ha direktbe küldök neki 1 dollárt akkor hogy nyúlnál le belőle?

Az ilyen "adomány gyüjtős" lehúzásokat, a törvény bünteti.

2015. aug. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát bocs de ezzel csak jól járnának. Ha csak 10% ot számolok fel, de tényleg elérik a rászoruló embereket az adományküldők (afféle közösségi hálózat szerűen) azzal csak jót tennék, mert keletkezne egy átfolyás bőség és szegénység között.


Természetesen ezzel az üzemeltető is jól jár, de tisztában vagy vele hogy ma a szegényeket, és főleg a dolgozó embereket mennyire kegyetlenül gátlástalanul kihasználja a piac? de még a kormány is? (adók, közmunka)

2015. aug. 12. 22:24
 9/10 anonim ***** válasza:

" Lehetőleg otthoni szerverről"


Ezen a ponton mentél át álmodozásba... vagy a többi internetes "birodalom" a hülye, hogy drága szervereket vásárolnak adatparkokban, vagy te nem tudod, hogy mivel jár egy pár egyszerű portál üzemeltetése... egyébként hol fogsz otthon 5-6 szervert tartani? Tudod, milyen hangos egy ilyen? Kell neki normális vonal, betáp, természetesen redundáns, hűteni kell...


a többi részt nem is akarom szétkapni, ez így önmagában elgondolkoztató, hogy értesz e hozzá tényleg. Egyébként pedig ha minimális munkát fektetsz bele, akkor minimális (semmi) hasznot sem fog hozni.

2015. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek mind milliókba kerülnének, egyébként meg életképtelen ötletek.
2015. aug. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!