Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit lehet ingatlanon kívül...

Mit lehet ingatlanon kívül bérbeadni?

Figyelt kérdés

2015. júl. 7. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Gyakorlatilag bármi ingót vagy ingóságot, de akár immateriális javat is (szellemi terméket) amit más bérbe venne. teljesség igénye nélkül:

INGATLANOK körében

- garázs

- telek, földterület, építési terület, ipari terület

- nyaraló

- útszakasz, bekötőút, kocsibeálló

- bánya, erdő, egyéb mezőgazdasági művelésre alkalmas terület (szántó, gyümölcsös, állattartáshoz kapcsolódó ingatlanok, mint magtár vagy csűr vagy istálló stb.)

INGÓSÁGOKból a sor szinte végtelen, de pl:

- bármilyen műszaki cikk (ha nekem nincs videokamerám, de most az egyszer a nyarlásra kellene, akkor lehet, hogy nem éri meg venni, csak bérelni), különösen számítástechnikai eszközök

- termelő gép, gépsor (aratáskor a kombájn, kezdő vállalkozónak a termelőkapacitás hirtelen megnövekedésekor a gépsor stb- amiket gazdaságtalan lehet kis vállalkozásnak egész évben tartani azért az 1-2-3- hétért)

- gépkocsi, utánfutó, valamilyen vontatmány vagy felépítmény, teherautó (az emberek többségének nincs speciális szállítóeszköze, de időnként költözni szinte mindenki szokott vagy nagyobb kiterjedésű árut, építőanyagot stb. maga szállíthat)

- háztartási gép: ami eszembe jut pl. szőnyegtisztító vagy gőztisztító gép takarításhoz háztartásokba vagy pl. motoros fűrész favágáshoz vagy motoros permetező kertgondozáshoz

- értékesebb ékszer, képzőművészeti alkotás (ilyennek is van ám piaca!)

- valamilyen szakmához kapcsolódó munkaeszközök (pl. a hegesztő pajzsa, az ács állványai egy házi kalákás éptkezéshez vagy a szakács nagy üstje, gázrózsája egy sátras lagzihoz, a dekoros székszoknyái és egyéb anyagai egy családi rendezvényhez a helyszín dekorálására)

- szállításhoz, csomagoláshoz kapcsolódó nagyobb számú "göngyöleg": pl. zsákok, raklapok, őstermelőnek pl. szezonja idején a műanyag ládák, amibe szedheti a gyümölcsét

- tanuláshoz segédletek (inkább speciális szakmákhoz, felsőoktatásban vagy zenetanuláshzoz hangszer, különleges, értékesebb könyvek, mint egy orvosi anatómia atlasz pl. stb.)

- teremberendezés konferenciákhoz, tanfolyamoknak, céges rendezvényeknek (széktől a projectorig kompletten)

- higiénés eszközök építkezésre, fesztiválra, rendezvényre (pl. toi toi)


A sor végtelen. Vannak a bérbeadásnak speciális esetei is

- munkajogban a dolgozó más céghez kirendelése vagy a munkaerőkölcsönzés

- a zárt vagy nyílt végű pénzügyi lízing


Gondolkodj egy kicsit te is :)

2015. júl. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Huh, az első nagyon jól leírta! Nagyon ritkán látok ilyen minőségű választ, gratulálok!!!
2015. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es, ment a zöld kéz, és fogalmam sincs, hogy ki szavazta le, de elmagyarázhatná, hogy miért...
2015. júl. 7. 16:13
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Én voltam! Mert túl okos!! Utálom, ha okosabbak nálam !!!444!!!


(Csak hülyülök, értelmes válasz volt, nem én voltam.)

2015. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Tulajdonképpen, ha elmész dolgozni, bérbeadod a testedet. (Mint a prostik.) Vagy a tudásodat.
2015. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
...A barátnődet.
2015. júl. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!