Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Ma voltam a PÁV2es vizsgán ahol sikeresen megszereztem az okmányt.

3 hete mikor jelentkeztem úgy voltam vele, hogy taxis szeretnék lenni aztán elkezdtem gondolkodni, hogy mi mást is tudnék csinálni.


Szóba jöttek szezonális dolgok mint pl: vattacukor árulás. Ezt önmagában úgy gondolom, hogy nem érdemes csinálni. Havi 50ezer forintot fizetni 2-3 maximumom 4 jó hónapért.

Ugye most megvan a PÁV2-es vizsgám amellyel jogosult vagyok személyszállításra. Ehhez még persze lekel tennem a sofőr/taxis tanfolyamot, hogy üzletszerűen foglalkozhassak vele.

Ehhez a két tényezőhöz jönne még a sportmasszázs.

Ezt persze még le kell tennem.


Tehát ilyen önmenedzselt vállalkozást szeretnék létrehozni erre a 3 tevékenységre vonatkozóan.

Ha jól tudom, akkor minden vállalkozás indításánál ingyenesen felvehetek tevékenységeket (utána fizetni kell minden "modulért").

Havi 50ezer, évi 6 millióig nem kell áfát meg bizonyos adókat fizetnem ha jól tudom. Szóval évi 6 millió bevételig nagyon megéri.

Persze utána kell járnom, hogy mennyi a helybér, milyen előírásoknak kell megfelelnem, hogy vattacukrozzak de simán el tudnám magam képzelni, hogy van 3 rendes websiteom (értek a photoshophoz szóval a piárt, marketinget meg tudom oldani) + facebook site, az elején rengeteg szórólapozás stb.

Az egyik oldalon hirdetem magam mint sofőr, a másikon mint masszőr a harmadikon meg a vattacukrozást. Szülinapokra, rendezvényekre néha kelhet ilyen.


Nyilván nyáron tolnám inkább a vattacukrozást, ha kifogok egy jó helyet rohadtul megszedhetem magam.

A többi hónapba meg a 3 egyvelegéből tartanám fent magam.


A B verzió ennél rövidebb:

- Taxizás :)


Kíváncsi vagyok, a véleményetekre!!!



2015. aug. 3. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:

"ingyenesen felvehetek tevékenységeket (utána fizetni kell minden "modulért"). "


Nem jól tudod. Amiről van papírod csak azt veheted fel tevékenységnek.


Apám tavaly hagyta ott a taxizást 28 év után. Azt mondta, hogy már 10 éve is gáz volt, de most, utas nincs, viszont havi 80 ezer tagdíj az van cserébe. Plusz járulékok.

Olyan havi 200 ezer volt amit fizetni kellett, és akkor még egy métert nem ment a kocsival.


Masszőr szintén hallott szakma.



Menj el kamionosnak azt tőlünk nyugatra rendesen megfizetik.

2015. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!