Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy tudnék jobban beindítani...

Las Vegas kérdése:

Hogy tudnék jobban beindítani egy Sofőrszolgálatot?

Figyelt kérdés

Igazából marketing ötletekre lennék kíváncsi:)

Facebookon jelen vagyunk, szórólapozás folyamatos.. S valahogy mégsem jön az áttörés...Ismerősi körben és a szájról szájra módszerben nagyon elterjedt... De most megrekedt a dolog!



2015. márc. 13. 14:14
 1/8 BefŐzike válasza:

Nem tudom, hogy pontosan mire és hogyan gondolsz, de ott van a taxi meg hipsztereknek az uber...

Nekik általában bejönnek a módszereik.

2015. márc. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az okosság pont ott van, hogy olcsóbb és kényelmesebb, mint a taxi... 3500 ért Pesten belül elviszünk A-B -be a saját kocsiddal... Vagyis.. bemész bulizni a saját kocsiddal, bulizol, iszol stb... majd haza viszünk... 3500ból meg is úsztad az este fuvarozás részét...
2015. márc. 13. 14:39
 3/8 BefŐzike válasza:

Félreérted a válaszom...

Azért említettem ezeket, mert ők is hirdetnek és hasonló módszereket javasoltam. Pl. facebook hirdetés, liftes hirdetés, szórakozóhelyek, stb.

2015. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindentől függetlenül 3,5K-ért azért ez nem olyan olcsó manőver...


Tegyük fel a deákon bulizom és a xv kerületben lakom, ami azért odébb van.


Ez pont 9,5 km, oda vissza 19. Ez taxival:

2x450 + 18x280 = 6,000 ft taxival háztól házig amikor jólesik.


Ha saját kocsival mennék bulizni, akkor:

- kifizetnék neked 3,500-at

- 20 km-re a benzin és a kocsim amortizációja 1,100 ft

- A belvárosban pl. péntek eset 20 óráig fizetnem kell a parkolást, ha akár csak 1 órát kell fizetnem az 440 ft


Ez durván ~ 5,000 ft.


Tehát kb. 1,000 forintért:

- Koptatom a saját autómat

- Kockáztatom, hogy a részeg bulizók szétcseszik a belvárosban az autómat

- Várnom kell rátok a visszafuvarnál - ellentétben a taxival, akik kinn állnak minden sarkon a belvárosban, 1 percen belül benne ülök és megyünk

- Át kell adnom a kocsim vezetését egy vadidegennek, aki ki tudja hogy vezet, mennyire nem érdekli az autóm normális vezetése és ha ne adj isten összetörné a számára idegen autót széttenné a karját és lelépne


De, hogy egy kicsit segítsek is:

Google hirdetés. Ha a "sofőrszolgálat" google keresésre nincs benne a céged az első 5 találatban akkor buktad a potenciális vásárlók 90%-át.

2015. márc. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Áhám!


Köszönöm a levezetést és a segítséget..

Ez a te nézőpontod.. A legnagyobb cél közönség a külvárosi lakók! Akiknek a taxi költsége 8 fölött mozog csak egy oda útra!

2015. márc. 13. 22:05
 6/8 A kérdező kommentje:

illetve annyi hozzá fűzni valóm volna a levezetésedhez:


6000 Ft taxi haza...1000 Ft spórolás így is van a sztorin. Elfogadom az indokaid! Amúgy van biztosítás a cégen mellesleg.


Akkor esetedben ha már parkolást számítasz. Dolgozol este 4-6 ig, majd haza viszed a kocsit, hogy vissza bkv-z.. 450 ft egy járatra jeggyel...Szerintem tőletek 2 busz minimum...


Tehát a haza benzin munka után.. 1000 Ft

Jegy vissza: 1000 Ft

Taxi haza: 6000 Ft


Ez már 8.000...

2015. márc. 13. 22:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez az utolsó logikád elég zagyva, ráadásul marhaság is...


Hova BKV-zom? Miért számolsz te hazaútra benzint? És miért 1000 ft-ot?! Miféle taxi haza 6,000? És ennek az egésznek mi köze van a parkolási díjhoz?


"Akiknek a taxi költsége 8 fölött mozog csak egy oda útra!"


Már ne is haragudj, de egy 8e ft-os taxiszámla kereken 27 km. Ezt Budapesten belül nem is lehet összehozni például a Deák Ferenc tértől sehova - mert Budapest minden pontja közelebb van ennél! Rákoskert legszélső utcája az M0 mellett 22 km. BP 2 legtávolabbi pontja egymástól 30 km körül van...


Értem én, hogy véded a saját érdekeid, ezzel az egésszel csupán arra akartam célozni, hogy mióta maximalizálták a taxik km díját pesten nem véletlen nem megy neked az üzlet - mivel gyakorlatilag csak a peremkerületeknek éri meg igénybe venni a szolgáltatásodat, a belvárosnak - mi több, a nem peremkerületeknek egyszerűen nem éri meg.


Tehát ha marketing terven gondolkozol, akkor én mindenképpen azt javaslom, hogy a peremkerületeket (16, 17, 18, 23, 22), mivel a szórakozóhelyek döntő többsége BP belvárosában van, és ezek a kerületek fekszenek a legtávolabb innen, illetve ide a leggyengébb az éjszakai tömegközlekedési hálózat.

Itt próbálj lokálisan valami marketing tevékenységet kitalálni + google.

2015. márc. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy szerintem egyre kevesebb szükség van Budapesten sofőrszolgálatra . (Már ha jól tudom mi ez, ti nem saját autóval dolgoztok, hanem az ügyfél autójával, ugye? )

Mivel a közlekedési hálózat nagyon jó pesten, illetve ahogy említette a kollega taxi + uber, szerintem nem nagyon járnak autóval bulizni az emberek. Arról meg nem is beszélve, hogy ennek ellenére is jó néhány sofőrszolgálat van pesten, szerintem semmi szükség ennyire, a kereslet nem találja meg a kínálatot ...

2015. márc. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!