Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nappali tagozatos diákként...

Nappali tagozatos diákként egyéni vállalkozást szeretnék indítani. Mennyi adót kell fizetnem a bevételem után?

Figyelt kérdés
Annyit már tudok, hogy én választhatom diákként, hogy csak bevétel után kell adót fizetnem. (Ezért nem szeretnék KATA-t választani, mert ott havonta fix összeget kell fizetni). Aki könyvelő legyen szíves ebben nekem segíteni. Köszönöm.

2015. febr. 26. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jól tudod, csak bevétel után kell adót fizetned. Én is e.v. vagyok nappali mellett.


Mindenképp keress fel könyvelőt, ő intézze a dolgokat, ő nyissa meg a vállalkozást.

2015. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt nem tudod véletlenül, hogy a bevétel hány százaléka az adó?
2015. febr. 28. 11:30
 3/3 anonim válasza:
A forgalmad után ÁFA-t kell fizetni. A kiadásaid után ÁFA-t igényelhetsz vissza (kivéve munkabér, vagy a 0%-os ÁFA kulcsos költség). A béred után fizeted az adót. Bruttó 118.000 Ft-os bér, az nettó 72.275 Forint. Ez a bér után te 81.568 Ft adót utalsz el az államnak (szoc adó 27%, Nyugdíj járulék 10%, Egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulék 8,5%, Személyi Jövedelemadó 16%)
2015. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!