Mennyi egy könyvelő órabére?
Gondolkozok róla, hogy nyitok egy boltot, vállalkozást, vagy csak vállalkozóit csináltatok.
Ezekről szeretnék infót egy hozzáértőtől.
A köcsögök!
Ez most komoly?
Ilyen rohadt drága? :O
Nekem ez több év kiesés lenne. Nem ez a tervem a jövőre nézve.
Bár ezek szerint jó sok pénzt meg lehet spórolni ha valaki ért hozzá.
Amúgy ez kb. olyan mint a tanárok.
Az iskolai kap 5-600 Ft-ot a magán (aki ugyan annyit tud, de képtelen fegyelmezni) az meg kap 2500-5000 Ft-ot.
Kíváncsi vagyok egy könyvelést tanító vajon kap e ennyit.
Nem hiszem!
Van egy rossz hírem, hogy ez a "kocsog" szakma elég rendesen megy ki a divatból. Évi 4 ezer új könyvelőre lenne szükség a régi helyett. Helyette van 1,5 ezer, és már őket is átrugdossák a vizsgán.
Ja kérdésedre válaszolva nálunk 5 ezer ft/óra.
Egyre kevesebb van belőle, 5-10 éven belül már komoly hiány lesz belőlünk.
Osztrákoknál 200 euró/óra.
Amúgy ha nem tetszik, mehetsz a Navhoz, ahol mindig mást mondanak, ha pedig hivatalosan kérsz tőlük véleményt, azon is csak mosakodnak, hogy lehet nem is úgy van. De nem biztos.
Egy könyvelő program éves díja 170 ezer, amit elfogad a NAV, vedd meg, és jól jársz te is, meg a könyvelő társadalom is.
Ezt most kicsit off, de:
"ha pedig hivatalosan kérsz tőlük véleményt, azon is csak mosakodnak, hogy lehet nem is úgy van."
Marha vicces, de tényleg így van. Írnak egy hivatalos véleményt, majd "apróbetűvel" hozzáteszik, hogy persze ez mégsem hivatalos tényállás, csak a jelenlegi véleményük.
A kérdésre válaszolva: egyes helyeken - ha nincs sok könyvelnivaló - havi 20-30 ezer forintból megúszhatod a könyvelést. Nekem idén emelkedett a könyvelési díjam, 55+áfa (30 milliós éves forgalmú kiscég, 6 alkalmazott bérszámfejtése).
Én is könyvelő vagyok, de a könyvelők inkább havidíjban számolnak, és nem óradíjban. Óradíj csak akkor van, ha egy-egy problémát, ügyet kell a havi ügymenettől eltérően megbeszélni, ill. tanácsadás.
Egyéni vállalkozónál általában, ha főállású vállalkozó havi 10 e-től indul, másodállásúnál, 5 e-től, cégek pedig havi 20 e -től indulnak. A végső ár pedig sokminden egyébtől is függ.
Egyébiránt meg nem kell irigyelni a könyvelőket, sem sajnálni rá a pénzt, mert rengeteget tanultunk érte, nem beszélve, mennyit güriztünk a gyakorlat megszerzése miatt. Sajnos ma már olyan jogszabályok vannak, hogy ha van rajtad sapka azért, ha nincs azért büntethetnek. És e kettő között kell lavírozni mindenkinek miközben egyre szűkülnek a mozgásterek.
Ma egy mérlegképes képzés 200 ezertől indul, 20-ezer körüli vizsgadíjakkal, modulonként. 3 év igazolt gyakorlat kell ahhoz, hogy valaki saját vállalkozásban könyvelhessen, ehhez a pénzügyminisztériumnál regisztráltatnia kell magát. Évente kötelező továbbképzésekre kell mennie saját költségen. Könyvelő programot venni, azt évente fent tartani, szakmai felelősség biztosítást fizetni, szaklapokat, szakkönyveket venni (darabja 5 ezertől indul), folyamatosan költeni az informatikai hátterére is, stb. stb... Szóval, ahhoz hogy egy könyvelő jó könyvelő legyen, nagyon sokat kell költeni saját képzésére, ezt pedig akkor nem tudja megtenni, ha olcsón, fillérekért könyvel.
Tehát ezek mentén kell megítélni, hogy mi a sok, és mi a reális és korrekt. Semmi sincs ingyen, aki pedig az ellenkezőjét állítja, ott valami nagyon nem stimmel...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!