Mennyi pénzből lehet jól menő válalkozást (céget vagy kft-t kiépíteni? Minden érdekel, mindent le írhattok.
Előbb tanulásba fektess, majd utána már nem kell itt kérdezned, és tudni fogod, hogy mibe mennyit és hogyan érdemes fektetni. Illetve azt is, hogy a kft az egy cég forma és nem egy választási lehetőség, hogy céget alapítasz vagy kft-t.
Amíg a vállalkozási ismereti alapokkal sem vagy tisztába sokan át fognak tudni verni, pláne ha olyan dologba is kezdesz, amire nincs szakmai rálátásod, vagy kompetenciád és például azt gondolod, csak pénz kérdése, hogy valami jól megy avagy sem, nem pedig piacképesség, innováció, valós igényű fizetőképes kereslet SWOT és még lehetne sorolni a "jól menőség" feltételeit. De ezeket is megtanulhatod, ha tanulsz legalább némi alapot.
Először is, csatlakozom az előző válaszadóhoz.
Igazándiból Te mint kérdező, nem biztos, hogy tudod, hogy miről beszél a kérdésedhez hozzászóló. Nem igazán szakma tanulásra gondolt (ács, asztalos stb.).
Te mint kérdezőnek, olyan dolgokat kell tanulnod, ami az életre valóságot neveli. Ezeket a képességeket nem feltétlenül intézményben tanulhatod meg...
Ezeket, Te magadnak kell felkutatni, és tetszés szerint áldozni rá...
Lehet, hogy újból fel vagy "robbanva", de hidd el, rátermettség nélkül, teljesen öngyilkosság vállalkozást indítani! A vagyonodat teszed kockára!
"(Válassz olyan embereket magad köré akikben megbízol, megbíznak benned, és szívesen dolgoznátok együtt. Ne legyen köztetek hátsó szándék.)"
...a többi majd jön magával...
Válaszom megadásával csak a jó szándék vezérelt...
Nem okoskodásnak szántam, csak több éves tapasztalat, de hidd el mindenki volt olyan buzgó valamikor, mint te is. Utólag már könnyebben mondja az ember a tapasztalatait.
Első lépésnek megteszi szerintem, ha vállalkozástanba mélyedsz el egy kicsit. Cégformák, egyéni vállalkozás feltételei, adózási, adóoptimalizálási támogatási lehetőségek kiemelten fontos. Emellett hozzáértő szakmai segítséghez fordulsz. Erre jó pl. a Munkaügyi Központ ez irányú programja, vagy az Életpálya Alapítvány, a Vállalkozásfejlesztési Alapítvány, FIVOSZ és egyéb olyan szervezetek, akik foglalkoznak induló vállalkozásokkal.Ha vidéki településen élsz én is tudok segíteni ez ügyben.
Idén lesz újra, Fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása pályázat, ott fel tudod mérni a kompetenciádat, amit addig sikerül összegyűjtened, ennek itt a honlapja:
Ha túljutsz rajta, el tudod készíteni az üzleti tervedet. Mindenképp olyan területet célozz meg, amihez értesz is szakmailag, még jobb, ha van benne több év gyakorlatod. Így el tudod kerülni a "felesleges kockázatokat" ami a pénzed java részét elvinné.
Konkrét ötletet ne várj mástól, a piacodat Neked kell ismerned, a konkurenciádat neked kell tudnod kielemezni, a Vásárlóid szokásaidat neked kell tudnod, ahogy azt is, hogy a Te terméked, szolgáltatásod mitől lesz több és jobb a másétól, miért fognak nálad vásárolni, fogyasztani az emberek, amiből lesz bevételed, azt hogyan és miként célszerű adózni, költséghatékonyan üzemeltetni a vállalkozást, hogy több maradjon likvid tőkének és forgatásra, esetleg ha kell még célzott, "4P- modelles" marketingre amivel adott esetben még nagyobb forgalmat érsz el. Ami lehet nem arányosan nagyobb költségekkel is jár, de a cashflow-dban ez nyomon követhetőbb és még jobb mutatókat tudsz produkálni, attól mintha itt most valaki bebiflázna egy lehetőséget, sacperkb. számokkal és az ő általal vélt, vagy valós piaci lehetőséggel, ami nem garancia a Tiedre, pláne ha két duds van egy csárdában, akkor az már vagy konkurencia, vagy valamilyen módon szövetséges lehet maximum, de mindenképp osztozni kényszerülsz a piacon, ugyanúgy mintha Te magad csak a tőkét adnád másnak kockázati tőkének, akinek van már a fenteikben nagy vonalakban felsorolt fogalmakról némi sejtése, ne adj isten már komplett üzleti terve is, csak épp a tőkéje hiányzik hozzá és keres befektetőt közös vállalkozás indítására.
Kb ennyit takarna az, hogy előbb magát a folyamatokat és a vállalkozások világát lásd át, mert a "kicsitől a nagyig" a "cég, vagy kft", egyenlőre túl tág fogalom és fogalomzavarra utal, de ezen ne sértődj meg, csak kezd el tanulni, hogyan is működik egy vállalkozás és ne a saját károdon, tanulópénzként fizesd azt meg a második hozzászóló által is megerősített, esetleges tőkéd elbukásával.
a nemzetközi vállalkozási lehetőségeket, pedig hagyd a legvégére, - ha csak nem kint élsz abban az országban ahol vállalkozni szeretnél - amikor már a hazai jogi, szabályozási környezettel tisztában vagy. Egy angolszász jogrendszerben felmerülő estleges problémát itthonról nehéz elintézni egy hazai könyvelővel, ügyvéddel, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!