Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lenne egy ötletem, a kérdés...

Lenne egy ötletem, a kérdés hogy szerintetek jó ötlet e?

Figyelt kérdés

Nos tehát, az ötletem a következő lenne. Van nekem 350ezer forintom amivel azt kezdek amit szeretnék,nos nem akarom elkölteni butaságokra mint sok korombeli társam. Azt gondoltam hogy ebből a 350ezer forintból vennék kaparó sorsjegyet pontos nevén Éden Kert sorsjegyet egy bizonyos összegért olyan 200ezerért.Na most persze külömböző helyeken venném ezeket meg és amikor összejött az összes sorsjegy akkor lekaparnám az egészet természetesen. Na most ugyebár kvázi 500foribntos sorsjegyről beszélünk ami 200ezer forintnál 400 darab sorsjegy amiből én úgy vélem hogy valaminek be kelle jönnie. Na most ugyebár az édenkert sorsjegy főnyereménye az 5éves át havi 400ezer forint összesen 24 millióról beszélnünk,tegyük fel ha ez bejönne mert valljuk be miért ne jöhetne be akkor gonndolkodtam azon hogy a 24 millióból mert olvastam hogy egyben is lehet kérni a kifizetést mert a szerencsejáték zrt.nek mindegy hogy egyben fizeti ki vagy 5éven át havonta mert abból leadózott így adómentesen nettóban kapod meg a pénzt .Na mindegy az lenne az ötlet hogy abból a pénzből visszajátszani 700 800ezer forintot valamilyen formában szerencsejátékra lottó puttó kenó, kaparó sorsjegy.

Aztán persze azért nem csak ebből élnék ez csak szerencse kérdése indítanék valamilyen vállalkozást nem tudom megéri e Magyarországon vállalkozást indítani vagy hogy milyen válallkozást érdemes indítani?


2014. nov. 26. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
ez tényleg nem butaság, hajrá! és mindenképpen írd le, mi lett...
2014. nov. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Csinálj valami olyan vállalkozást, ami a kaparós sorsjegyeket lekaparó kis gépeket gyárt és árul. Mindenféle alakúak legyenek, katica, Justin Bieber, menő dolgok.
2014. nov. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Annak, hogy megütöd a főnyereményt, nagyon kicsi az esélye. Az 5 millió legyártott sorsjegyből csak 1 millió ér valamit, abból is csak 4 db a főnyeremény. Nem véletlenül hívják szerencsejátéknak. A legjobb esetben visszanyerheted az elköltött 200 ezredet, de többre csak rendkívül nagy szerencse útján számíthatsz.
2014. nov. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy zseni vagy, kár, hogy ez nem nekem jutott az eszembe! Megtaláltad a rést a szerencsejáték zrt pajzsán!


Kiváló ötlet, hamar milliomos leszel belőle!

2014. nov. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Az ötlet már ott elbukik, hogy mi lesz ha a 400 db sorsjegy 10 ezer forint körüli összeget hoz csak vissza...
2014. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Butaság. És ha nem nyersz egyikkel sem akkor mi lesz? Hisz szerencsejáték. Az is lehet, hogy egyikkel sem nyersz. Nem garantált, hogy abban a 400 db sorsjegy között van a nyertes, hisz több 100.000 sorsjegyet árulnak. Én a helyedben tanulnék valamilyen szakmát.
2014. nov. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy te teljes egészében a szerencsére alapozod az egészet. Halott ötlet.
2014. nov. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tartom magam zseninek csak általában szeretek kigondolni új és izgalmas dolgokat tevékenységeket.

Na most a másik fele hogyha netán a 400 darab sorsjegyből még a 200ezrem se jönne vissza akkor se lennék úgy mondván letőrve mert munkahelyem az van hála istennek, alapból mindenem megvan amit én úgy gondolok hogy nekem szűkséges.Legfeljebb ezt ha bukom akkor többet nem játszom semmivel sem és maximum ez egy olyan bukás lesz amiből további tudást szívok magamba ezen a téren. Végül is ha azt nézzük mikor voltak játékgépek akkor tisztelet a kivételeknek de sok ember a házasságát a pénzét munkahelyét házát játszotta el kb negyed óra alatt max 1 óra alatt és azért valljuk be 200ezret veszíteni idézőjelesen nem nagyobb dolog mint egy egész életet családot lakást házat amiért szintúgy egy életet ledolgozik az ember. És igen részben a szerencsére szoktam bízni az életem nagyrészt saját döntéseimre tetteimre másképp is foglalmazok olyan 60 40 százalékban van ez így jelen az életemben.

Nos köszönöm a válaszokat mindenkitől.

2014. nov. 27. 12:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkabb add nekem azt a 200ezret es megigerem ha egyszer milliomos leszek adok vissza 20milliot,ha szerencsed lesz nem b***lakát!:)
2014. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!