Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék nyitni egyszer egy...

Csilla200 kérdése:

Szeretnék nyitni egyszer egy különleges témájú cukrászdát . Mennyi az esély rá, hogy nem csődöl be?

Figyelt kérdés
Még csak tanulom az üzletvezetés ,és az egyebeket ,de ha kitanultam szeretnék nyitni egy egyedi témájú cukrászdát . A cukrászda témája a varázslatos lények lennének ,a neve pedig kelpie lenne . Úgy gondoltam ,hogy régies stílust képviselne ,és belül varázslények (pl. sárkány , griff ,kelpie stb. ) díszítené .Meg szeretném kérdezni ,hogy itt Magyarországon ez érdekelt téma ? Mert ,ha megvalósítom ,és látnám ahogy tönkre megy akkor én utána nem tudom mit kezdenék magammal .
2014. nov. 21. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:

mennyi pénzed van rá?


Amúgy az üzletvezetés még kevés arra, hogy jó üzletet csinálj.

Az üzletvezető csak egy olyan alkalmazott akinek több jogköre van a többi alkalmazott felett.


Persze nem mondom, hogy nncs üzleti érzéked, mert nem tudom.


De az tuti, hogy kicsit gyerekesen gondolkozol róla, ezért nem igazán vagy még erre érett. Így ha van is egy fölös 10-15milkád, akkor még ne költsed el rá.

2014. nov. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért lenne gyerekes? Csak mert van fantáziája valami újat, hagyományostól eltérőt csinálni?

Nekem tetszik az ötleted de akkor lenne jó ha nem csak a díszlet tükrözné mindezt hanem a kínálat is. Egy lila sárkány formájú süti, fantázia torták stb. szóval a kínálat is ilyen lenne. Na oda bemennék.

Szerintem nem ártana kitanulni a cukrász mesterséget sem.

Mindenképp forgalmas helyen legyen az se baj ha sok gyerek van a közelben suli, ovi stb.

Mindenesetre a fantázia csak lendíthet egy üzleten csak ne légy túl drága.

Egyszer be lehet menni de én pont azért nem járok cukiba mert nem adok 3-400 forintokat egy szelet sütiért. Pedig régen, minden hétvégén elmentem és egy tálca sütivel mentem haza de ma már nem telik rá.


Csak úgy mellékesen említem meg, hogy ha nekem lenne pénzem én egy diabetikus cukrászdát nyitnék de gondolnék a liszt, tej, tojás és egyéb érzékenyekre is. Nincs igazán nagy kínálat ezen a téren, ami van az is horror áron. Ez biztos nagyot szólna jó reklámmal.

2014. nov. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is kéne tanulnod cukrászatot is hozzá. Meglátni mivel jár egy cukrászda üzemeltetése belülről és nem csak a külső díszletet.


Tedd fel magadnak a kérdést, hogy akkor is érdekel a cukrászdanyitás, ha egy tök átlagos cukrászdát nyitnál? Mert ha csak az adot fantáziavilágot kapcsolod az üzlethez, akkor úgy sem fogod végigvinni, mert időközben azon fogsz gondolkzni, hogy na, nyithattam volna sárkányos mosodát is, vagy egyszarvús ruhaboltot.

2014. nov. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Természetesen nem a fantáziavilágot tartottam gyerekesnek, hanem az üzleti érzékét. Valószínűleg nagyon fiatal még, az is lehet, hogy épp egy okj-s üzletvezetői tanfolyamra jár. Az ötletét én annyira nem tartom piacképesnek, de ez személyes véleményem.

Ahhoz, hogy felépítsen valami brand-et, egy üzletet, ahhoz erősebb gondolkodás és több tervezés kell. Ez az amihez nem érzem még elég érettnek.

2014. nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tej tojás és mindenféle allergén mentes sütik azért vannak horror áron mert a hozzávalói horror áron kerülnek forgalomba. Itthon sem annyi az én ételallergiás gyerekem élelmezési költsége mint a normál étrendeseké... Szóval nem tudnád tartósan olcsóbbra kihozni.
2014. nov. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen akkor is érdekelne egy cukrászda üzemeltetése ,ha nem ez lenne az alap ötlete . És a cukrászatot is ki szeretném majd tanulni.
2014. nov. 22. 19:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!