Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kell-e engedély, hogy egyéni...

Kell-e engedély, hogy egyéni vállalkozóként hazai és nemzetközi forgalomban 3,5 tonnás gépkocsival fuvarozzak?

Figyelt kérdés

2014. nov. 14. 07:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha úgy vesszük akkor még elég jól megúsztad.:)

Na és a népek nem ölték meg a lelkedet?:D Mert engem tönkretettek idegileg a rikácsolással, amikor dolgoztam egy vállalkozónak 7 hónapot tavaly, de azért jólbírtam.:P Amikor teltház volt Bécstől hazafelé az botrányos volt mindig mert két nő borozott, kettő telefonált hangosan állandóan aztán kettő egymással vitatkozott a másik kettő meg engemet szidott, hogy ő otthon akar lenni félórán belül.


Ponyvás furgonnal mindig jobb vállalkozni és arra több fuvar akad, mindig mint a dobozosra, persze a dobozos kényelmesebb mert nem kell a ponyvával xarakodni.


Én a te helyedben lennék, hátat fordítanék az országnak és lelépnék, de nincs C jogsim...

Németországban is csak úgy vesznek be céghez kamionozni, ha ott van bejelentett lakcimed ill. lakásod és az xar benne, hogy péld. egy 1800 euros fizetésből minimum 600 lemegyen a havi díj lakásra, amiben keveset vagy, mert ugye kamionozol, de ahogyan mondod te is hogy 1000 meg lenne, amit itthon nehezen tudnék elképzelni, hogy valaki tisztán ennyit keresne.:O Jah meg igen, le kell tenni kaukciót 2 - 3 havit a lakásért előre.

Amúgy munkát azonnal találsz kamionra bárhol Németországban, persze német nyelvtudás nélkül el se indúlj.

Nem kell törődni a javítással és a cég elvégez mindent, egy saját vállalkozásnál meg állandóan javítsad a furgont egy halomnyi kiadással.

A vállalkozókat akiket ismerek, azoknak állandóan a szervizbe van a kocsijuk, amikor hazajönnek egy 2 - 3 hetes fuvarokról.

Akiket ismerek környezetemben, mint egyéni fuvaros vállalkozó, azok mind befurakodtak cégekhez, mert volt ismerősük, rokonjuk, de ha nem ismersz senkit akkor lexarják az embert és ismeretséget kötni, rohadt nehéz.

2014. nov. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Hol vették el a 9 személyes buszodat? És mivel indokoltak?
2014. nov. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Amikor viszem őket, akkor nincs baj, nem szokott lenni probléma, de hazafelé elengedik magukat. Én zenét nyomatok halkan, valamit számít. Nem hadakozok velük, csináljon amit akar. Végső esetben megállok, kulcsot kiveszem és addig nem megyek tovább. Azt mondom nekik, hogy kihívom a német vagy osztrák vagy magyar rendőrt, utálna csönd van. Néha behugyoznak, néha behánynak, ez benne van.


A kocsit a licit-auto.hu-n vettem.


Milyen költségeid voltak neked havonta, a vállalkozásban, ami nem az előfinanszírozási költség volt?



gondolom 90 ezerből kijön, a havi díja.


adó és járulék és könyvelő és CMR biztosítás - ennyi nem?


Kocsira nagyon kell vigyázni, mert tényleg elkobozzák. Adott esetben egy közúti ellenőrzésnél és úgy kell visszaszerezni. Azt mondják, hogy akkor van biztonságba a kocsi, ha valakitől bérli az ember és a bérlésről közjegyzői szerződés van. Akkor azonnal kiadják a tulajdonosának, más esetben nem éri meg harcolni érte, mert drága. Ügyvédi költség és húzzák az időt és a parkoltatásért is kell fizetni.

2014. nov. 20. 07:25
 14/15 A kérdező kommentje:
2014. nov. 20. 07:26
 15/15 anonim válasza:

Sziasztok!


Jelenleg hasonló vállalkozásban gondolkozok!Látom már nem ma beszéltetek erről a témáról, de gondoltam rákérdezek, hogy mi újság veletek, sikerült-e eredményesnek lenn a szállítmányozásban?Ha igen milyen tanácsokat tudnátok adni mielőtt belevágnék!Köszi a válaszokért, ha kapok:-)

2017. nov. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!