Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Engedélykérés hogyan?

Engedélykérés hogyan?

Figyelt kérdés

Dióhéjban bútor, üveg, fal, textíliák megfestésével, kidekorálásával dolgozom. Készítettem már magamnak egy pár Harry Potteres illetve Lord of the Ringses cuccot is, de akadt rá keresletem, pénzt is tudnék belőle csinálni.

Tudom, hogy ezek alapvetően jogvédett dolgok, de nem konyítok nagyon az üzlethez (teljesen új vagyok még benne) és gondolkoztam azon, hogy engedélyt kérek ezen tárgyak készítésére.

A kérdésem abban merülne ki, hogy ezt miképp tehetem meg? Kihez forduljak? kerül ez valamibe? Tehát mi az egésznek a folyamata?


A válaszokat rettentően köszönöm!



2014. nov. 2. 18:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha tényleg engedélyt akarsz rá, akkor a jogtulajdonosokkal kell beszélni. Fogalmam sincs kik azok (mert ugye lehet, hogy a filmeknek más). De kétlem, hogy csak úgy engedélyt adnának, mivel vannak saját gyártóik. Persze egyébként is rengeteg pénzbe kerülne.
2014. nov. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!