Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA és IPA, segítesz?

KATA és IPA, segítesz?

Figyelt kérdés

Okt. 8-tól vagyok EV és most nem tudom, kell-e erre a hónapra KATA-t fizetnem. Nov 1-től vagyok csak Katás és csak dec-ben kell fizessek?


A másik az Iparűzési. Adóelőleg fizetésére én kötelezett vagyok? Választhatom én azt h a netto árbev 80%-át számolják alapnak? - nem látom a bejelentési lapon hol található.


Előre is köszönöm.



2014. okt. 15. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Keresni kéne egy könyvelőt....
2014. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Gondolom az október-novemberi KATA-t megoldottad.


Az IPA-val kapcsolatban nekem a könyvelőm sem tudott ilyen konkrét dolgokban segíteni...csak akkor kell bejelenteni az önkorinál, ha a 2,5 milliós alappal számolsz - ezt a tételes KATA opcióként választhatod a budapesti önkori bejelentőjén. Mivel az általános és egyszerűsített (ez utóbbi kell neked) verzióknál NINCS bejelentési kötelezettség, hanem valahogy alapértelmezettként megy, ezért nincs a bejelentőn, cseles. azért hívd fel az önkormányzatod hogy hogy van ez.

2015. jan. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!