Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért akar mindenki vállalkozó...

Miért akar mindenki vállalkozó lenni?

Figyelt kérdés

Annyi, de annyi helyen olvasom, és hallom, hogy vállalkozó akar lenni. De miért? Azt hiszik, hogy mert megkapja a vállalkozóit, egyből sok pénze lesz?

Mindenki azt hiszi, hogy majd megy a vállalkozás simán, nem kell tenni semmit érte, és mindenkinek csak annyi a kifogása, hogy nincs pénze.

De ha ilyen egyszerű lenne, miért megy tönkre annyi vállalkozás? És miért követelik a pénzt a beindításhoz.

Sok, fantáziátlan, gondolkozni nem tudó, agymosott ember panaszkodik, holott én a környezetemben fel tudnék sorolni 3-4 olyan embert, aki sikeres vállalkozó lett, úgy, hogy egy forintja sem volt (sőt mi több, a sulipadból ugrott fejest), és köszönik szépen, jól megy.

De azt is látom, hogy mennyi gondjuk van, amit a 100 alkalmazottból egy sem tud megoldani, mindegyik csak bambán pislog, hogy akkor most mi is legyen, a tulaj meg természetesen megoldja...

Akkor hogy is van ez? Mire fel mindenkinek ez a nagy önbizalom, hogy ha lenne pénze, akkor sikeres vállalkozó lenne.. akkor induljon el, másnak sikerült, ha igazán akarná, neki is menne..Nem??


2014. okt. 9. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
a vállalkozói lét egy bizonyos szintű szabadságot ad. sokan nem feltétlen a meggazdagodás miatt csinálják, hanem mert megunták az agybeteg főnököt. aki nem ért hozzá, úgyis belebukik.
2014. okt. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
"Miért akar mindenki vállalkozó lenni?"... mert lehet, hogy más kiutat jelen állás szerint nem tudnak, és belevágnak "Aki nem játszik, az nem is nyer" alapon!
2014. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Azért vállalkozom, főállás mellett, mert volt 2 jó ötletem, amit meg tudtam és meg akartam valósítani.
2014. okt. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De itt most nem arra gondolok, akinek úgymond bejön az élet. (mármint a vállalkozás)

De annyi olyan embert ismerek, aki vállalkozó akar lenni, de nem ért hozzá..nem értem

2014. okt. 10. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Nemtudom mire szeretnel kilyukadni a kerdeseddel de azt tudom hogy a 100 alkalmazott azert nem "tud" megoldani senki semmit mert 1. Nincs hozza suaktudasuk 2.az alkalmazott csak ehy alkalmazott nem resztulajdonos semmi oka nincs arra hogy tobbet nyujtson mint amit elvarnak tole a minimumot megteszi 3. Ha megtudna oldani valoszinuleg sajat vallalkozasa lenne :p
2014. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!