Ez legális lenne?

Figyelt kérdés

Üdv! Szóval Ebayrol rendeltem egy táskát nemrégiben, de rájöttem hogy mégsem szeretném hordani ezért el akarom adni. Például felteszem Vaterára, megengedett az hogy használjam ugyanazt a képet mint az akitől vettem? Így nem kellene nekem róla képet csinálnom, főleg hogy nincs is olyan jó minőségű kamerám mint amivel az eredeti kép készült. Mit gondoltok? És ha az eredeti képen van/nincs vízjel?


A válaszokat előre köszönöm!



2014. okt. 5. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem használhatnád a képet, de hacsak az eredeti eladó nem látja akkor semmi gond nem lesz belőle. Vízjelet meg photoshoppal ki lehet ütni, vagy egyszerűen levágod a kép szélét (ha középen van akkor persze nem jó ez a módszer).
2014. okt. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

elvileg nem hasznalhatod, illegalis, ha az elado (a foto tulajdonosa) meglatja, perelhet

Persze nem valoszinu, hogy egy tobb10ezer eladassal foglalkozo kinai a vilag masik vegen levo magyar oldalon raakadjon a sajat fotojara, szoval lelked latja, hogy hasznalod vagy sem, szerintem nagyon gaz mas fotojat hasznalni.

Nem igaz, hogy nincs ismerosod vmi normalis telefonnal amivel le tudod fotozni a taskat.

En sokmindent arulok ebayen es meg a DVD-ket is ujra lefotozom, pedig a DVD kepeket millio helyrol le lehet szedni vizjel nelkul de en akkor is a sajat fotomat akarom hasznalni...

2014. okt. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!