Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tüzifa telep létrehozása?...

Tüzifa telep létrehozása? (többi lent)

Figyelt kérdés

Na szóval.

Ha tüzifát szeretnék tárolni és adott esetben egy szalagfűrésszel vágni majd igény szerint kiszállítani akkor ez a tevékenység simán bejelentés köteles vagy telepengedély köteles?

Mert én ahogy kivettem. bár konkrét ilyen tevékenység nincs megadva csak hasonlók(pl:épületasztalos-ipari termék gyártása) ehhez is szükséges gépet használni, ez is simán csak bejelentés köteles.

Gondolom a bejelentés köteles az olcsóbb mint a telepengedélyes dolog.

Egy belterületi telken lenne a tárolás és vágás.


2014. aug. 21. 12:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha tüzifával szeretnél kereskedni ( eladni, vágni ) akkor egy vállalkozást kell alapítanod ( EV, Kft.Bt. ) , hogy számlaképes legyél.

A vállalkozáshoz kell telephely , meg telepengedély.


1.Beszélsz a polgármesteri hivatalban a vállakozási osztály vezetőjével , elmondja hogy milyen engedély kell a tüzifa-kereskedelemhez

2.Keresel egy könyvelőt , el fogja mondani , hogy mennyibe kerül egy vállakozás , meg hogy melyik cégforma lenne neked jó

3.Megalapítod a vállalkozásodat ( és ettől kezdve adózol is persze ), a telepengedélyhez kijönnek a szakhatóságok

( Ántsz , tűzoltók stb...) megnézik a telephelyet , papírokat kérnek , a hiányokról hiánypótlást kérnek ,előírnak dolgokat , ezeket határidőre rendezned kell , a végén pedig megkapod az engedélyt.



Egyébként a tüzifa -kereskedelemnek van TÁOR száma ,szerintem rossz helyen kerested , ahol az egyéni vállalkozóit kiadják , ott meg tudják mondani.


Tehát nem úgy megy , hogy beadsz egy papírt és kész , kicsit bonyolultabb a dolog.....

2014. aug. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!