Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy tudom legálisan segíteni...

Hogy tudom legálisan segíteni nővéremék vállalkozását?

Figyelt kérdés

Van egy kocsmájuk.

Arról lenne szó, h nekem van egy főállásom és havonta pár napot átmenetileg beállnék segíteni pultosnak.

Van erre valamilyen legális lehetőség?

Tehát, h ne feketén legyek ott, hanem bejelentve, h ne büntessenek meg minket.

Ha igen akkor mi a menete?


2014. aug. 2. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Bejelentenek a NAVhoz az adott napokra egyszerűsített foglalkoztatási jogviszonnyal.
2014. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Jár ez valami.pluszköltséggel?

2014. aug. 2. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Napi ezer forint közterhet kell fizetni utána a foglalkoztatónak.

Sem járulékokat, sem adót nem kell sem levonnia, sem a kifizetett bér után megfizetnie a munkáltatónak.

A mentesített keretösszeg alatti jövedelem után SzJA-t sem kell fizetnie, sőt be sem kell vallania a munkavállalónak.

2014. aug. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Magyarul nekem sincs kötelezettségem?

Vagy az adóbevallásban fel kell majd tüntetni?

2014. aug. 3. 09:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez testvérnek szükségtelen, amit írtál! Én úgy tudom, hogy közeli hozzátartozó jogán ilyenkor beállhatsz legálisan is segíteni, ha jövedelmed nem származik belőle. Nyugodtan javítsatok ki, ha ez nem így lenne! :)
2014. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nemhogy a testvérednek, de a szülődnek, gyerekednek, házastársadnak sem dolgozhatsz bejelentés nélkül a vállalkozásában.

Régebben volt segítő családtag fogalom, de egy ideje már megszűnt.

Vagy bejelent, vagy ha elkapnak, feketemunka és mindkettőtöket megbüntetnek.


Az adóbevallásban akkor kell feltüntetned, ha napi átlagban meghaladta az ebből származó jövedelmed a mentesített összeget (ami minden évben változik)

2014. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!