Mennyit vonhatnak le a külföldön szerzett bérből?
A történet röviden, nem túl részletesen:
Apósom Ausztriában dolgozott, mint alvállalkozó.
Rendre el voltak intézve a papírjai, minden megfelelt.
A napokban kapott egy levelet, amiben az állt, hogy 2000 euro-t "visszafognak a fizetéséből." Itt fel is volt sorolva pár 100-200 euro-s tétel, illetve valamiféle hibára utalva, (egy darab rossz tömítés egy műanyag vízvezetékben) 1200 euro-s levonásról is szó van. Az indoklás, hogy az osztrák munkás óránként 50 euro-ért cserélte ki a tömítést. Ez érdekelne, hogy jogilag ez ellen lehet-e lépni valahogy? Nem egy kis összegről van szó, ezt ugye mindenki látja.
A válaszokat előre is köszönöm.
Osztrák törvényeket nem ismerem, de az EU szabályozás szerint, apósodnak kellett volna kellett kicserélni ezt, ha valóban hibás.
Mivel gondolom az alapanyagot ő vette, így ő tudná érvényesíteni a garanciát ha hibás a termék. Ha pedig ő okozta a hibát, akkor is neki kéne cserélni. A saját költségén.
Ez EU-s szabály. Ha a más cserélte ki akkor tőle nem vonhatnak semmit.
Az én apósomnak is volt hasonló ügye, ő tapétázott valahol, a tapéta tekercse 30 ezer ft volt. Viszont rosszul tárolta a kereskedő, és a ragasztástól befeketedett a széle. Írtam a gyártónak, aki fenékbe billentette az árust, 5 napon belül volt új tapéta extra költség nélkül.
Köszönöm a választ!
Őt nem is értesítették róla, hogy az osztrák kollégák kiszálltak, és javították a problémát, csak a kérdéses levélben derült fény erre. Bár számunkra itt valami bűzlik, mert egy nagyjából 3000 HUF értékű valamiről van szó. Csak ugye az innen oda utazás kicsit több mint 100000.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!