Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Befektetnék tanyás vállalkozás...

Befektetnék tanyás vállalkozásba, működhet ez így?

Figyelt kérdés
Szeretnék részese lenni egy kis tanyasi gazdálkozásnak, de nem úgy, hogy én üzemeltetem,hanem csak tőkével szállnék bele. Például keresnék olyat, akinek van tanyája, vagy nagyobb földterülete. Én adnék indulótőkét pl. egy ültetvény telepítésre vagy állatállomány vásárlásra, amelynek hasznából kérnék mondjuk 30%-ot. Szűken jelentene nekem is annyi hozamot, mintha bankba tenném a pénzt és ha bejönne a dolog, akkor adnék még több tőkét, hogy komolyabban csináljuk. Kérdés,hogy hol találok olyat, aki nem élne ezzel vissza, nem verne át.. hol van ebben a kockázat?
2014. jún. 13. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint a mezőgazdaságban tevékenykedők (ez is annak tekinthető) nagy cigányok. Nem fogsz olyat találni, aki nem verne át, erre csak úgx van esély, ha te is folyamatosan szemmel tartod a gazdálkodását. Kockázat egyrészről ez, tehát h mindegyik átver, másrészt pedig az,ha nincs jó termés és így nincs meghatározó összegű bevétel.
2014. jún. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt azért nagyon függ a tőkenagyságtól is a dolog. Összességében szerintem valamilyen innovatív irányba érdemes itt is elmozdulni.


Ha tényleg érdekel ilyen jellegű befektetés, akkor vedd fel velem privátban a kapcsolatot, és összekötlek néhány emberrel az ÖMKI-s programból.

2014. jún. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 WERRY válasza:

Azért azonnal megcáfolnám, hogy a mezőgazdaságban élők "nagy cigányok"

Sőttttt, inkább kikérem magunknak. Viszont véleményem szerint inkább a magyar társadalomban vannak nagy számban akik "nagy cigányok" ha üzletről van szó.

Sok a felmerülő kérdés kinek mit jelent a tanya, földterület nagysága? állat vagy növény, nagyon nem mindegy. egyébként a mai ellenőrző rendszerekkel és az egyéb bevallásokkal már elég biztonságos a helyzet, de én azt mondom MINDEN befektetésre-Üzletre oda kell figyelni. és a tőke is elég nyitott fogalom mert valljuk be 5-500 millióig lazán mozog még a mezőgazdaságban is.

Privátban írj ha gondolod és ha tudok valamiben segíteni.

2015. nov. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Istvan G. válasza:
A mezőgazdaságban termelők, egy ilyen lehetőséggel nem élnek vissza. Az inkább a kereskedelemre és a felvásárlásra jellemző. Lehet ilyeneket találni, én is tudok nem is egy lehetőséget. Persze kérdés a befektetendő tőke nagysága. Sokan abbana tévedésben vannak, hogy a mezőgazdaság filléres téma. Szerintem 5-10 millió alatt ne próbálkozz társulással. Viszont a hozam, az biztosan jobb mint a bank, ha jól választasz a gazdaságon belül. És sehol nem kaphatsz annyi garanciát mint ebben a szektorban. Ha érdekel keress meg, tudok segíteni. Én is ezt csinálom.
2016. okt. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!