Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan döntöm el az eredményki...

Hogyan döntöm el az eredménykimutatás alapján, hogy befektetnék e a vállalkozásba vagy nem?

Figyelt kérdés

Egyik tételem a következő:

Egy befektető cég munkatársaként azt a feladatot kapja, hogy az eredménykimutatás megvizsgálása alapján mondjon véleményt a vállalkozásról, hogy befektetne e. Milyen mutatókat számolna?


Én erre azt válaszolnám, hogy jövedelmezőségi mutatókat, de azokhoz kell a vállalkozás mérlege, viszont így eredménykimutatásban nem tudom mit néznék.. kérlek valaki segítsen!!! :(



2013. jan. 17. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Eredménykimutatás alapján nem döntenék a befektetésről.

Abból lehet látni, hogy fizeti-e rendesen az adókat, szállítókat, van-e bankhitele, van-e vissza nem fizetett tagi kölcsön, mennyi be nem folyt kintlevősége van. Ha sok, az a pénzgazdálkodás minőségére utalhat.

Előző évek eredménytartaléka pozitív, vagy negatív előjelü stb. stb.


Az eredménykimutatásból nemnézheted, hogy az adott évben hány %-os nyereséghányaddal dolgozott, meg tudod nézni, hogy inkább anyagigényes, vagy bérigényes tevékenységet folytat-e. Anyaghányad, bérhányad az össz. költségen belül. Valamit esetleg mutat a tervszerinti, ill. a terven felüli écs. is, ha ez utóbbi viszonylag jelentős, akkor van pénze új beszerzésekre, de utalhat arra is, hogy igen jelentős mértékben elöregedtek a régiek.

De ezek nem igazán adnak olyan információkat, melyek alapján tartós befektetésről döntenék.

2013. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

A második mondatom, elejéről lemaradt, hogy a "Mérlegből lehet látni"....

2013. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítséget.

Én úgy vagyok vele, ha lenne mérlegem akkor tudnék számolni eladósodottságot, jövedelmezőségi mutatót stb, de csak eredménykimutatás van.

2013. jan. 17. 21:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van!

Nagyon sajnálom, hogy a második mondatom elejéről lemaradt, hogy amiből valóban tájékozódni lehet, az a Mérleg.

Az eredménykimutatás nem ad annyi információt, hogy biztonsággal el lehessen dönteni, érdemes-e, főleg szabad-e befektetni abba a vállalkozásba.


Csakhogy a tanár ne mondja azt, hogy az eredménykimutatást meg sem vizsgáltad, azért írtam, hogy esetleg milyen mutatókat lehet számolni belőle, de az alapkérdésre nem fog egyik sem választ adni.

2013. jan. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen-igen.. bár sok olyan tételem van amit nem szeretnék húzni! :)
2013. jan. 18. 09:07
 6/8 A kérdező kommentje:
A másik félelem a DU-pont rendszer alapján elemezzem a vállalkozást... nem is tanultuk, nincs is sehol.. neten meg nem találok olyat amit felfognék. :S
2013. jan. 18. 09:08
 7/8 anonim ***** válasza:

No ez nekem már magas!

Amikor én tanultam, akkor ilyen még nem is volt, sajnos ebben már nem tudok segíteni. Osztálytársak, évfolyamtársak, 1-2 évvel feletted járók????

Valahol, valakinek biztosan van rá, ha más nem, egy kidolgozott tétele. Vagy menj fel a Wiki-re hátha valaki ott már írt róla valamit.

2013. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát ez a mindenki bután néz rá tétel, de így is köszi!!! :D
2013. jan. 18. 13:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!