Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kistermelői igazolványt hol...

Kistermelői igazolványt hol kell kiváltani és hogy kell utána adózni? Elég ha linkel valaki valami hasznosat, mert rákeresve folyton az őstermelői igazolványról kapok írásokat, engem viszont a kistermelői érdekelne.

Figyelt kérdés
Élelmiszereket szeretnék eladni kis mennyiségben, szörp, lekvár, sajt.
2014. márc. 23. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
5%

Olyan igazolvány nincsen te cimeres ***** :)

Ezek szerint vállalkozó szeretnél lenni?

2014. márc. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Szja. 3. § 19. Mezőgazdasági kistermelő: az a mezőgazdasági őstermelő,

akinek az e tevékenységéből az adóévben megszerzett bevétele a 8 millió

forintot nem haladja meg


A tevékenységet az esetben tudod így folytatni ha az alapanyagot saját magadnak termeled és a bejelentett település 40 km-es körzetében és Budapesten értékesítheted. Abban az esetben, ha rendelkezel a kistermelői rendeletben


[link]


és az élelmiszerek jelöléséről szóló jogszabályban


foglalt kritériumokkal, valamint ehhez szükséges, a Nébih által jóváhagyott gyártó-csomagoló helyiséggel.


Ha nem magad termeszted az alapanyagot, onnantól kezdve egyéni vállalkozás és HACCP köteles a dolog, jóval költségesebb feltételek mellett.

2014. márc. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a 2. hasznos választ, az első meg pukkadjon meg!


bár sokkal közelebb nem kerültem a megoldáshoz, mert pl. hivatalos, ellenőrzött helyről származó alapanyagokból (tehát hivatalos helyről vásárolt tejből) nem értem miért ne készíthetnék valami egyéb terméket, továbbá vajon a termékek hány százaléka kell saját előállítású legyen? mert pl amiben csoki van a kakaóbabot nyilván nem az őstermelő ültette.

tehát pl egy bodza szörp, ahol az őstermelők számára engedélyezett módon a természetből szedett bodzát boltban vásárolt cukorral, citromsavval és vízzel főzöm össze ott mi a helyzet?

2014. márc. 24. 22:44
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

Kérdés mi az alapanyag, és mi az adalékanyag?


Más termelőtől átvett tejből sajt, tejkészítmények, az már egyéni vállalkozói kategória, mert az alapanyagot, a tejet nem Te állítod elő, még ha mondjuk a fűszeres gomolyához, a fűszernövényeket, vagy a joghurthoz a gyümölcsöt Te termeled.


A lekvár, szörpök, stb-hez a cukor, xilit, vagy méz adalékanyag, a bodza alapanyag, amire ha van a bodza termő területre szedési engedélyed, akkor az már kistermelői termék. Engedély nélkül szedni, meg nem túl legális.


De falugazdász is el tudja ezeket mondani, akitől az őstermelőit is kérni kell. Ugyanakkor érdemes figyelni arra, hogy ha nincs főállásod, akkor első évben teljes összegű járulékköteles a tevékenység.


Így bevett szokás, hogy decemberben váltják ki a igazolványt, mert a következő évi járulék mértékét az első év bevétele határozza meg.

2014. márc. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!