Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerül vállalkozó...

Mennyibe kerül vállalkozó igazolvány váltása? És kinek lehet? (Tovább lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék rendelésekkel foglalkozni. Addig nem akarom elkezdeni, míg meg nem informálom(nem úgy mint a sok facebookos rendelős oldal), szabályosan szeretnék eljárni. Tudom, hogy adózni kell, vállalkozó igazolvány is. De ez mennyibe kerül kb? És a könyvelőnek havonta mennyit kell fizetni? Mivel jár ez az egész? Előre is kószönöm a válaszokat. Ja és van munkahelyem, dolgozok.

2014. jan. 26. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az igazolvány maga díjmentes, ha ügyfélkapun váltod ki. Ha papír alapon is kell,akkor van 10.000 Ft-os illetéke.

3000 Ft illeték az önkormányzat felé, hogy Te internetes kereskedelmet fogsz otthonról végezni, be kell jelenteni.


Tevékenységi körnek felvenni:

Teáor 4791 - Csomagküldő, internetes kiskereskedelem


A járulék és adók Katasként fixen havi 25 ezer munka mellett, főállásban 50.


Könyvelőt csak egy évben egyszer kell fizetned ez esetben, bevallás készítéskor.


Könyvelő díját a könyvelő tudja megmondani.


Ha nem katasként végzed, akkor havonta, negyedévente kell könyvelést fizetned.Ez függ a számlák mennyiségétől, a helytől, stb. Havi 10-15 ezer körül számolhatsz.


Kell, bankszámlát nyitnod, annak is van havi 2-3 ezer forintos költsége + tranzakciós illetékek és díjak!

Ha Ebay, akkor lehet érdemesebb a deviza számla, vagy is-is (én így csináltam: egy forint számla, egy deviza számla)



Azt , hogy neked mi éri meg jobban kata, vagy sem, alanyi adómentes, vagy áfakör, azt át kell gondolni és könyvelővel megbeszélni.


Mert áfakörösen pl Eu-n belül áfamentesen is rendelhetsz, de ha Kínából és a Tengerentúlról importálsz akkor 27% áfa fizetési kötelezettséged van, amit pl. már alanyi adómentesként (ennek éves korlátja 6 millió), vagy katasként nem igényelhetsz vissza. Utóbbi esetben ha túlléped az éves 6 milliós bevételt, akkor 40%-al adózol a 6 millió feletti részre és nem jogosít adókedvezményre, nyugdíjba és munkanélkülibe is a minimálbértől kisebb mértékben (éves szinten 12 hónap helyett 10 hónapba)számolható be.


Azután hirdetheted legálisan magad, ha van adószámod és számlatömböd, vagy pl. számlázó programod.

Klasszikusan Tőled rendelnek, Te megrendeled magadhoz, majd postázod, vagy szerződsz futárszolgálattal és velük szállíttatsz. Viszont ott a költség áfája, megint csak attól függ, hogy visszaigényelhető -e, hogy miszerint adózol.


Létezik a dropshipment is, az esetben nem kell magadhoz lerendelni a cuccokat és tőled kézbesíteni, hanem a nagyker, vagy disztribútor kiszállítja arra a megrendelő címére, amit megadsz. Így nem kell külön pénzt fektetned áruba, raktározásba és szállításba, így olcsóbban tudod adni ezáltal a terméket.Pláne ha Eu-n belül találsz ilyen partnert, akkor áfakörösen még az áfát sem kell megfizetned rendeléskor a partner felé.


A nagyker neked elküldi a számlát, Te meg számlázod a vevőnek (akár elektronikusan is) a Te hasznodat rátéve, tehát tőled a vevő csak számlát, míg az árut a nagykertől kapja.

2014. jan. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes tájékoztatást. Megkérdeztem közben egy lányt, aki ezzel foglalkozik, ő azt mondta, hogy könyvelőhöz havonta jár és 3-5e között fizet, neki a vállalkozói ingyenes volt, mert diák. Semmi ilyen bonyodalmat nem írt, mint itt olvastam, de utána fogok járni. Mégegyszer köszönöm!
2014. jan. 26. 11:05
 3/3 anonim ***** válasza:

A vállalkozói nem csak diákoknak ingyenes.

8 éve foglalkozok (cégszerűen is) e -kereskedelemmel, annak tapasztalatait írtam le.

2014. jan. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!