Hogy álljak neki egy webshopnak?
Először mérd fel a piacot és készíts üzleti tervet, hogy mire van igény és mit tudsz esetleg olcsón beszerezni, vagy versenyképes áron eladni, lehetőleg olyan termékekből,amilyet ismersz is.
Eu-n belül érdemesebb lehet nézelődni, bár már a magánszemélyek is rákaptak a kisebb áfájú országokból, vagy ebay-ről való rendelésre. Esetleg résgazdaságra is ráállhatsz, olyan termékkörre, amit kevesebben keresnek, de nem nagyon forgalmaznak itthon.
Az ugyanolyan termékek, ugyanonnan történő beszerzése kamikaze árversenye sokszor "öngyilkos merényletbe" megy át és hosszú távon sem fenntartható.
Ezután a vállalkozás létrehozása-szintén sok szempontot érdemes átgondolni- és a többi már szinte "gyerekjáték", sok technikai és logisztikai megoldás létezik erre, az ingyenes üzlethelyiségestől a dropshipmentig.
Előbb írtam egy választ, hasonló témában. Itt éppen a kínából importálós webáruház volt a téma.
Előző válasz is hasznos. Kombináld a kettőt:
Röviden, és legegyszerűbben:
Vállalkozol, Egyéni vállalkozás.
Ki kell fizetned a járulékaid, és az adókat. Ez adózási módtól függ. Van aki átalány adózik, van aki KATA adózik... Neked kell dönteni, attól függűően hogy melyik a legalkalmasabb.
Látatlanban azt mondom hogy neked KATA éri meg egyenlőre. Egy éven belül nem lehet igazán 6 milliónál nagyobb bevételed, semmi esetre sem!
Tehát pl: 3millió ft értékben hozol be árut, 6 millióért adod el, akkor megvan a 6 milla éves bevételed.
Ez a legjobb eset. Ha sikerül elérni a 6 milliót.
Kata esetén havi 50 ezer ft-ot kell befizetned, és ez fedezi a járulékaid, és az adókat. Ez 600 ezer ft egy évre. Nagyon kedvező. De itt sajnos nincsen vége a sornak.
Áfa körön belül, vagy kívül akarsz lenni? (Azaz akarsz áfát fizetni/visszaigényelni) vagy nem. Ha Kata-s adós vagy akkor ne akarj egyenlőre!
Ekkor nem kell az eladási árra áfát fizetned. Ami jó. De! Vissza sem igényelheted az áfát. Ez viszont nem olyan jó.
Ez mellé még IPA=iparűzési adó a helyi önkormányzatnak.
Könyvelő! Fontos eleinte mindenképp. Nagyon jó könyvelő kell. Aki ért a vámhoz is.
Apropó, vám. Itt jön a fekete leves.
Áfát, és vámot kell fizetned az árura, mert kínából jön. Miért kell áfát fizetned? Mert forgalomba kell helyezni az árut. Te hozod be az országba, ezt mindenképp meg kell tenned.
Kicsit sok lehet az infó, összegzem egy példával:
Szuper vagy és kicentizted. 6 milliós bevétel évvégére.
2,5millió ft beszerzési ár. 250ezer ft fuvarköltség.
250ezer ft postaköltséged van. (Pl, ezek reális adatok)
1millió és 50 ezer ft a vám kb, plussz eljárások díja. Kb 1,1Millió összesen. Ez eddig 4,1 millió.
Átalány IPA az egy évre 50 ezer ft.
4150ezer ft eddig.
KATA=600k. 4,75M eddig.
Könyvelő, adószakértő, vámügyintéző díjak. Legyen 100ezer nagyon barátian. 4,85M
Marketing? Webfejlesztés? Benzinköltség? Ügyintézés?
Selejtek? Garancia? Esetleges büntetés? Elszurt ügylet? (Kínaiaknál midnenképp számolj hogy átvernek. Ha nem tudnak papírt adni arról hogy a temrék minden szabványnak megfelelt, számlát adni stb, akkor nagyon megjárod vele)
Ezeknek is van költsége. Ezeket nem írhatod le az adódból.
Ha hihetetlen szerencsés vagy, és ügyes, és jól megy, akkor rajtad marad 1 millió. Ha nem, csődbe mész.
Minden azon múlik hogy van-e megbízható beszállítód, vagy nincsen. Vannak-e üzleti kapcsolataid vagy nincsenek. Egy zöldfülű, nem képes profi módon legálisan vezényelni egy ilyen üzletet.
Te akarsz lenni a saját beszállítód, üzletembered, importőröd, adószakértőd, vámügyintéződ, könyvelőd, marketing szakembered, webfejlesztőd, értékesítőd, és a saját ügynökséged? Tapasztalat nélkül? Könnyű bedölni.
Ha pedig nem legálisan csinálod? Roppant egyszerű. Keresel egy oldalt ahol habiszti kínaiak habiszti árukat árulnak, rendelsz free shippinggel, giftnek jelöli, és odamegy az áru a vevődhöz. Egy olyan oldalon hirdetsz, aminek fejlesztésével, marketingjével más foglalkozott.
Pl vatera.
Mi ezzel a baj?
Adócsalás, csempészet, és hamis, vagy szabványoknak nem megfelelt árut árulsz.
Mind a három büntető eljárást von magaután. Együtt a három szabadságvesztést is, ha rádbizonyítják. Ezt roppant egyszerű megtenni. A vatera mindent dokumentál. Biztonság nincsen benne.
Nem teljesen reménytelen a dolog.
Mi a kiút?
Kell tőke! Saját magadnak kell venned az árut, ez fontos.
Üzletet kell kötnöd a gyártókkal, szerződés, distributorság, akármi. Így olcsóbban kapod az árut.
Körültekintő import. Legjobb ha eggyüttműködsz valakivel, aki jártas a dologban. Ha ketten vásároltok, akkor mégolcsóbban kaptok árut. Ha neki megy az import része, akkor tiéd lehetne szervesebben az értékesítés.
(Aki importál, nem sok ideje marad értékesíteni)
Együttműködés. Hm.. Erre sosem gondolnak... Pedig kölcsönösen jó. Lehet vele trükközni is. Egyikőtök áfa körös, így úgy tudja adni az árut hogy ha vállalat vásárol, visszaigényli az áfát. Ezért nagyon olcsón tudna árut adni. Te pedig magánszemélynek adnád olcsón, mert t emeg áfa körön kívül vagy, így alapból olcsóbb az áru.
Te pl KATA-s lennél, a másik pedig Átalányadózó, "nagykereskedő" árut szállítana be kisebb vállalkozásoknak, boltoknak. Ezzel mindenki jól járna... Egy ember ezt nem végezheti.
Értelem szerűen azok az ötletek a halottak amik egyedül, könnyen végezhetőek.
Egyedül megrendelni ebayról vagy egy kínai B2C oldalról az árut hogy majd webshopolod, halott ötlet. Ez mindenkinek eszébe jut aki gondolkozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!