Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha 1-2 ebay-on rendelt dolgot...

Ha 1-2 ebay-on rendelt dolgot árulok a vaterán, akkor még nem büntetnek meg?

Figyelt kérdés
Tehát. Megvárom még a termék ideér hozzám, utánna pedig eladnám a vaterán. Nem nagy kereskedelemre, hanem csak 1-2 dologra gondoltam kis tételben zsebpénznek. Szerintetek? Nav nem fog ezért piszkálódik? Mennyi összegig nem adóköteles?

#adózás #eBay #kereskedelem #NAV #vstera #eladás. kicsi
2013. okt. 17. 18:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Fogjátok már fel, 1-2 dolog megvétele, és eladása nem számít üzletszerű tevékenységnek. Tehát nem adócsalás."


Az, hogy 1-2 dolgot megveszel magadnak, és eladod, mert nem tetszik, az valóban nem. De a kérdésben eleve nem ez a szándék, hanem azért megvenni, hogy aztán drágábban eladja a kérdező. Ha ez szerinted nem kereskedelmi tevékenység, akkor mi az? Vagy (szerinted) mennyi időnként nem adócsalás megvenni (nem használati céllel) és eladni termékeket? Naponta? Hetente? Havonta?

2013. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%
Hát épp ez az, amit nem tisztáz a törvény. De idióták vagytok. :D Szerinted a kérdezőnek a homlokára van írva, hogy eleve eladási szándékkal vette? :D És még én vagyok a hülye... Ha egy két dolgot vesz, és eladja, az nem kereskedelmi tevékenység. Tudom, hogy a kommunista, gyöpi gondolkodásmóddal ezt nehéz felfogni, de fogadjátok el.
2013. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Szerinted a kérdezőnek a homlokára van írva, hogy eleve eladási szándékkal vette?"


Értelmezd légyszíves a következő mondatot: "Megvárom még a termék ideér hozzám, utánna pedig eladnám a vaterán."

Nem a homlokára van írva, bár úgy látom, hogy van aki csak azt érti meg (vagy azt sem). De szerintem ez kereskedelmi szándékot jelent.


"Hát épp ez az, amit nem tisztáz a törvény."


Kereskedelmi törvény:

[link]

Melyik paragrafus zárja ki az 1-2 termék eladását az adózás alól? És mekkora értékig? Ha megveszek egy hámozott lufiban egy nyeletlen bicskát penge nélkül (mert tudom, hogy valaki sokat fizetne érte) 100Ft-ért, és azonnal eladom egymilliárdért, és soha az életemben nem adok el semmit, akkor ez adóköteles vagy sem?


"Tudom, hogy a kommunista, gyöpi gondolkodásmóddal ezt nehéz felfogni, de fogadjátok el."


Aham. Szóval kommunista vagyok, mert gondolkodok. Semmi gond. Legyek, igazából leszarom, sértegess csak (egyet kérek csak: édesanyámat akkor vedd a szádra, amikor szarik). Voltam én már ezen az oldalon minden. De legalább te is elismered, hogy én legalább gondolkodok...

2013. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Linkoln ***** válasza:

Hát, tényleg elég idióta, szegény kérdezőben is elég komoly kételyeket kelt, hisz azt sokkal könnyebb elhinni amit hallani akar szerencsétlen.

Nem akarok kárörvendő lenni, de a NAV-os revizornak magyarázd hogy egy két megvezsem eladom szándékkal eladott áru nem adóköteles. Lehet hogy megérti. De ez rá van bízva...

2013. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
És a revizor nem is fog rugózni a dolgon, mivel ez nem számít kereskedelmi tevékenységnek. Arra azért válaszolhatna valaki a nagy adószakértők közül, hogy a revizor honnan fogja tudni, hogy a kérdező eladási szándékkal vette, amit vett? Ennyiből senki nem adhatja el a megunt, rossz méretű, vagy duplán kapott dolgait, mert a gonosz ronda revizorok rögtön kereskedelmi tevékenységnek nyilvánítják.
2013. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Linkoln ***** válasza:

Új, vadi új termékekről van szó.

Aminek elég körülményes az indoklása, hogy miért adod el...

Ráadásul a példában a vatera szerepel. Megsúgom, 1. dolog amit megnéznek ha már kiszúrják maguknak az az hogy hány adásvétele volt az elmúlt időben, miket adott el.

Itt már esélytelenné válna a magyarázkodás. Nem kell mindent bizonyítani a revizornak. Elég adnia egy büntetést. Egyetlen szép csekket.

Vaterán aztán minden, és tényleg minden dokumentálva marad.

Továbbá ha éppen úgy fogják ki hogy random "vesznek" tőle egy új terméket, akkor is elég nehézkes magyarázkodni. Ha sikerülne is, biztosan megnézik mennyi adásvétele volt, mik, és nem is vesznek tőle semmit ha nem gyanús.

Aki új terméket árul mindig gyanús. Számla nélkül persze.

Lehet erőlködni, én mondok neked egy példát naív barátom:

Multhéten a vámhatóságtól kaptam egy levelet hogy igazoljam mi van a csomagban amit nekem küldtek délamerikából.

Egy 8gb-os micro sd kártya volt. Szerencsétlen 3mm magas, 6cm hosszú, és 6cm széles zacskócska gyanús lehetett? Nem hinném. Érték? 5 dollár volt ráírva. Persze, ők nem foglalkoznak ilyesmivel. Nincs rá idejük. Tessék... mégis.

2013. okt. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Arra azért válaszolhatna valaki a nagy adószakértők közül, hogy a revizor honnan fogja tudni, hogy a kérdező eladási szándékkal vette, amit vett?"


Te tényleg rettentő sötét vagy. Elolvastad a kérdést? Elolvastad a válaszokat? Csak mert eleve a kérdés arról szól, hogy kereskedni akar. Ha egy minimálisat gondolkodsz, akkor belátod, hogy 1-2 dologból nem fog zsebpénz összejönni (persze kérdéses az értéke is), maximum párszáz Ft. Ez naponta sem elég, nemhogy heti vagy havi zsebpénznek. Havi párezer forinthoz bőven tízezres nagyságrendű kereskedés kell (20-50-100, attól függ mennyivel lehet drágábban eladni itthon). Ez már darabra sem 1-2 termék lesz, annál meg már nehéz lesz bekamuzni a nem tetszett dumát.

Egyébként nem azt írjuk, hogy mit fog elnézni egy ellenőr, hanem hogy mi a törvény. Még én is írtam, hogy nyilván nem 1-2 dologért fognak büntetni, mert ennél még be lehet kamuzni, hogy nem tetszett, ez valószinűleg nem jutott át az űrön... Csak folyton állítod, hogy ez teljesen törvényes, ami viszont messze nem igaz.


"Ennyiből senki nem adhatja el a megunt, rossz méretű, vagy duplán kapott dolgait, mert a gonosz ronda revizorok rögtön kereskedelmi tevékenységnek nyilvánítják."


Ezt senki sem állította itt. Csak ismét: a kérdésre ez nem válasz. Sőt, erre még én is azt válaszolom, hogy a saját megunt dolgokat éves 600000Ft-ig adózás nélkül el lehet adni. De a kérdés nem erről szól. Általában nem pár(tíz)ezer forintért fognak nyomozni is, de semmi sem kizárt. Ha már a kommunistázásnál tartottál: irigy emberek, rosszakarók akkor is voltak, és ma is vannak.

2013. okt. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Azért nem úgy van, hogy csak úgy vesz nyugta tömböt, mert magánszemély NEM vásárolhat!
2016. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!