Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jelenleg van egy bejelentett...

Jelenleg van egy bejelentett munkahelyem 8 órában. Mellette szeretnék saját vállalkozást. Egyszemélyes KFT-t alapítanék Én lennék az ügyvezető. Várhatóan milyen havi költslgekkel kell számolnom?

Figyelt kérdés
Nem lennének alkalmazottak. Csak én dolgoznék a cégben. Gondolom a bevétel ft+ÁFÁ-nak az áfa részét tovább kell tolni, ez így rendben de még milyen további költségekkel kell számolnom adóügyileg? Saját lakásra jelenteném be, nincs irodabérlet sem havonta.

2013. szept. 28. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Iparűzési adó, amit a helyi önkormányzat határoz meg. Ezt egy évben egyszer kell megfizetni.

De egy könyvelő jobban meg tudja ezt mondani neked.

2013. szept. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
TE jó isten! először is társasági adó és ipa biztosan bejön, a kérdés csak a mértéke. Van bankköltség és könyvelő biztosan. Ezen felül el kell godnolkodni, hogy a tevékenységből eredően milyen költségek az állandóak. Merthogy ezt egy ilyen kérdésből megmondani lehetetlen.
2013. szept. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nyilvan a konyvelo-t tudom mint koltseget, es a telefonszamlat is, vagy mas egyeb hasonlot, de azt en alakitom. Viszont az adougyi dolgokat nem. Szoval tb meg hasonlok erdekelnek, amit kotelezoen kell fizetni... Pl amit emlitett ipa es tarsasagi ado. Mitol fugg a merteke? Xix. Keruletet vegyuk alapul
2013. szept. 29. 14:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ a mértéke hogy mennyi bevételed lesz és mennyi költséged. Ezt előre ki tudja megjósolni neked? Neked magadnak kell tudnod, hogy az adott tevékenység mi is, hiszen azt pl. le se írtad. Ha marad a munkaviszonyod, akkor kötelező járulékfizetés nincs! Van a nyereség után osztalék adó is, melyet hosszú távon ki kell fizetni.


A 19 kerület (itt vagyok én is :) ) a fővároshoz tartozik ipa ügyileg, mint mindenki budapesten. Itt 1 000 000-ig mentes az ipa alól a vállalkozó, viszont teljesen más az adóalap mint pl. a társasági adónál. És akkor még nem tudom milyen a tevékenységed, mert pl. élelmiszereseknél bejühet az élelmiszer felügyeleti díj, a kötelező kamarai reg díj, de agrár kamarásoknál már máshogy kell számolni. Aztán a fuvarozoknál megint más szabályok vannak. Kell-e adott esetben mégiscsak valamilyen engedély? mi a főprofil? mennyi forgalmat tervezel? Szóval ezt így ennyi infoból felelőséggel megmondani lehetetlen.... Lesz cégautód vagy nem? Ha igen, akkor személy vagy tgk e? Szóval sokmindentől függhet a havi rendszeres kiadás. Könyvelőként tapasztalom, hogy a cég alapítás előtt lévők nálam szembesülnek milliom egy kérdéssel, ami eszükbe se jutott. :( Szóval a személyes konzultációt javaslom bármely NORMÁLIS könyvelőnél

2013. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!