Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 10-edikes leszek szakközépisko...

10-edikes leszek szakközépiskolában informatika szakon. Egyetemen is ezt folytassam?

Figyelt kérdés
Most vagyok tizedikes, de felmerült bennem a kérdés, hogy mennyit tudok én majd főiskola után ezzel keresni? Szerintetek maradjak az informatikánál, vagy térjek át valami pénzügyi szakmára??
2013. júl. 31. 23:07
 1/3 anonim válasza:
Azt válaszd amelyik jobban érdekel, mert abban fogsz jobban teljesíteni. Mind a kettő piacképes irány, ha jó vagy benne. Egy informatikusnál nem elég az ha elvégzi a főiskolát, képeznie kell magát, fejlődnie kell, ha így tesz kiemelkedően jól fog keresni. Egy pénzügyes adott helyzetben tárgyal is, szervezői feladatokat is elláthat, tehát fontos a jó fellépés, kommunikációs készség és egyéb képességek. Egyébként van gazdaságinformatika szak is, lehet érdemes utánanézned.
2013. júl. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is a gazdaságinformatikára gondoltam.


Egy gazdaságinformatikus majdnem annyit keres, mint egy banki fiókvezető. Dolgozhatsz bankban, vagy máshol a pénzügyi világ közelében, de első sorban az informatikával foglalkoznál.

2013. aug. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pénzügyi szakmáról nem tudok nyilatkozni, csak az informatikáról. Elég eltérőek a fizetések, aki főiskolán épphogy átment az a 200bruttót alig keresi meg, de aki egyetemen átlag feletti teljesítménnyel végez 300fölötti nettóra számíthat. Átlag feletti teljesítmény hogy nem csúszik évet, olyan dolgokhoz is ért ami nem volt a tananyag része, van tárgyalóképes angol nyelvtudása és német nyelvvizsgája, esetleg még egy európai nyelvet beszél.
2013. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!