Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jogosan érzem úgy, hogy...

Jogosan érzem úgy, hogy Magyarországon nem érdemes vállalkozni vagy céget alapítani?

Figyelt kérdés
A magyar embereknek kevesebb a pénzük, mint a nyugatabbra élőknek. Nálunk szerintem sokkal önzőbb és mohóbb az állam, mint máshol. Járulékok, adók hazai mértéke vs. versenyképesség, két egymást kizáró dolog. Szerintem szándékosan ellehetetlenítik nálunk a vállalkozásokat. Nem élhető az ország.
2008. jún. 27. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

igazábol nem csak az adók, és járulékok a nehéz hanem a kicsi piac is.

egy 10 milliós piac sokkal kisebb mint mondjuk a német 80 millios piac. kicsi piacon csak nagyon kapós fogyaztási terméket éredemes kicsiként eladni, mert nincs piac aki megvegye, vagy kevés.

pl akarsz egy ferrári boltot , tegyük fel az ország 1 % engedheti ezt meg magának az 100000 ember ez egy 80 millios országban 800000 ember , aztán pl a kína a hol milliárnyian vannak hiába szegénység van még is több a gazdag mint a mi pici országunkban, ezért náluk jobban van piac mindenre.

szóval a piac is kicsi.

2008. jún. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Hát ahány vállalkozót én személyesen ismerek, mindegyiknek jobban megy a sora, mint nekem. Pedig én sem keresek rosszul és vállalkozó sem vagyok.
2008. jún. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vállakozó vagyok és egyetértek.

Amit keresünk, abból nem marad több mint ha alkalmazottak lennénk valahol de magunknak szerezzük a munkát, feccolunk pénzt a pályázatokba, tervezésekbe, árajánlatokba, aztán dolgozunk (nem 8 órát!) és szaladgálunk könyvelőhöz, apehhez, önkormányzathoz stb.

Grafikusként dolgozom és azért lettem vállalkozó mert a szakmámban szinte kizárólag számlával vesznek fel. Aztán szültem és önnálósodásra kényszerültem.

Agyvérzést kapok amikor valaki azt mondja "neked jó, mert nincs főnököd és magad osztod be az idődet". Nekem minden megrendelő a főnököm és minden hivatal. És dolgozhatok orrvérzésig mert engem nem véd a törvény a túldolgoztatás ellen.

Az elvonásokról meg ne is beszéljünk.

A kedvencem a "külön adó". Még arra se vették a fáradtságot, hogy nevet adjanak neki. A lényeg, hogy fizess!


Egyik barátom Kanadában kezdett vállalkozásba. Amiket mesélt... Több évi adómentesség, mindenféle támogatás(hiszen ellátja magát, nincs vele az államnak gondja). És ha stabilizálódik majd az üzlete akkor fizetni fog a helyett, hogy pénzbe kerülne. Az igénybe nem vett egészségügyi szolgáltatás után visszatérítés jár, ezzel is ösztönzik az egészségmegörzést.

Biztos ott is vannak szar dolgok. De a jókat át lehetne venni innen onnan.

Ha központilag kipusztítják a vállalkozó és kényszervállalkozó réteget, ki fogja eltartani az országot és a keletkező munkanélkülieket? Így is kevesebb aktív dolgozó van mint amennyi támogatásra és ingyenélésre jogosult.

2008. jún. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszadó!

Azt hiszem összefogtad a lényeg esszenciáját.

A különadó az nekem is az egyik kedvencem :-(

Ugyanilyen nyűggel küszködöm. Jelenleg egy nagyon csődközeli családi vállalkozásban alkalmazott is vagyok plusz ev igazolványom is van, mert olyan cégnek is dolgozom, akik kizárólag "kényszervállalkozókkal" dolgoztatnak. Ugyanez van nekünk is, hogy "persze, nekünk könnyű" stb stb. Hógy a retekbe ne...?

Szeretnénk mi is új dologba belefogni, még szakmát is megtanultam hozzá, de nem merünk belevágni, mert ki az első, aki akkor is tartja a HATALMAS MARKÁT, ha még semmi sem volt? Az állam.


arrrgghh

2008. jún. 30. 06:44
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

bérből és fizetésből jellemzően nem jutsz elöbbre. Ha tudsz, vállalkozz. Ha alkalmazott vagy, akkor is tönkremehet a cég, vagy kirughatnak. Vállakozóként is tönkremehetsz. Viszont jó sokat is kereshetsz. Igazából nem sokkal biztosabb alkalmazottként, viszont úgy biztosan kevesebbet keresel ugyanazzal.


Egyébként bármennyire is meglepő, vagy hihetetlen nagyátlagban a kis és középvállalkozások most jobban mennek, mint 1-2-3 éve. Jóval kevesebb a csőd és jóval nagyobbak a nyereségek.

2008. jún. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
92%

Szerintem az igazi vállalkozót az különbözteti meg a kényszervállalkozótól és az alkalmazottól, hogy mindenütt keresi a lehetőségeket. Igen, ebben a pillanatban Magyarországon valamivel rosszabbak a feltételek, mint másutt (de messze nem annyival, mint azok gondolják, akik csak újságból ismerik az életet). Én próbálom vinni a vállalkozásomat és jelenleg kb négyszer annyit keresek vele óránként, mint a korábbi (nagyon jól hangzó) állásommal és évi 40% növekedést produkálok. És minden egyes síránkozónak örülök, mert ha mind vállalkozna, még a végén lenne közöttük, aki engem szorít ki a piacról, vagy kényszerít még élesebb versenyre. Az más kérdés, hogy én is utálom a hatósági aktakukacok egy részét, akik képtelenek arra, hogy legalább elolvassák a törvényeket, vagy például hogy egy 30 napos ügyintézési határidő helyett ne 5-7 hónap legyen, míg megkapok egy amúgy teljesen értelmetlen papírt.


Külföldön sincs kolbászból a kerítés: 2-3 országba is megpróbáltam exportálni, de jelenleg nem látom esélyét, ugyanis olyan ártámogatási rendszerek vannak, amelyekbe egy kis cégnek nehéz bekerülnie, mert egyszerűen túl sokba kerül az elején a regisztráció. Itthon meg néhány megyében meg már szépen kiszorítottam még a multikat is, mert egyszerűen jobban átlátom a helyi szokásokat (költséges felmérések nélkül is), és sok embert ismerek, akik segíteni tudnak egy-egy megyében. Ezzel ők nehezen veszik fel a versenyt.

2008. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ilyenek is vannak nálunk! További sok sikert kívánok hozzá, őszintén. Üdvözöllek.
2008. júl. 4. 06:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták:

"Ha központilag kipusztítják a vállalkozó és kényszervállalkozó réteget, ki fogja eltartani az országot és a keletkező munkanélkülieket? Így is kevesebb aktív dolgozó van mint amennyi támogatásra és ingyenélésre jogosult."



Igen,ez itt a probléma,-főleg hosszútávon-de az állam nem akarja észrevenni. Nem a kis/középvállalkozókat kellene mindig szívatni! Ott vannak a multik,kereskedelmi csatornák is például.

2010. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!