Szeretnék egy üzletet nyitni. Van rá kb.1000000 ft-om. Ruházati üzletre vagy olyan 100-as bolt jellegüre gondoltam. Az üzletet bérelném. Milyen feltételek vannak egy bolt megnyitásához? Milyen engedélyekre van szükség? És egyáltalán megéri-e?
Lehet, hogy nem fogsz szeretni ezért, de légy óvatos!!!
Üzleti terv nélkül ne kezdj bele semmilyen vállalkozásba.
Számold ki azt, hogy az állambácsi mohó lehúzásait akkor is ki kell köhögnöd majd, amikor egész hónapban egyszem tangabugyit adsz el. A minimálbér duplájának megfelelő járulékok, könyvelő, a bolt rezsije, egy weblap fenntartása (Ez nem kötelező, de célszerű) ha alkalmazottad is van, annak a bére és mohójárulékai, költség az árubeszerzés, mind az utánajárás, mind pedig a készletek megvásárlása.
Ha nem is fullprofesszionális üzleti tervet készítesz, de számold ki azt, hogy havonta mekkora árrés, haszon kell ahhoz, hogy egyáltalán nullszaldón tartsad fenn magadat. Azt is meg kell nézni, hogy az általad megcélzott közönség milyen anyagi helyzetű ílletve mi az, amit keres. Aztán mondanom sem kell, hogy jó helyen legyen a bolt. Ha plázában gondolkodsz, akkor az egy milla tőkéd lehet, hogy beszippantásra kerül, még nem is elég, mert álunk olyan ökör bérleti díjak vannak, hogy belezöldülsz. Meg kauciót és kérnek. Amúgy egy kereskedelmi üzlethez önkormányzati engedélyek kellenek, az egész történetben ez a legkisebb ügy.
Őszinte legyek: nagyon sok csalódástól és bánattól menekülsz meg, ha kihagyod.
Persze nem esélytelen a dolog akkor, ha van már helyiséged (pl garázs, vagy olyan házatok van, ahol az egyik szoba átalakítható), ha nagyon olcsón be tudsz szerezni drágábban eladható árucikkeket, és nagyon jó az alapötlet.
Aztán készülj fel, hogy a környezetedben működő reklámújságok hirdetésszervezői előbb fognak kopogtatni nálad, mint a vevők és hiéna módon lenyomják a torkodon a jobbnál jobb hirdetési lehetőségeket.
Ezekkel az a baj, hogy a marketinghez fingjuk nincs, nem fognak ötleteket adni, hogy hogy hirdess, csak nyisd a bukszádat és kész.
Szóval: számolj, számolj, számolj, légy körültekintő, csinálj üzleti tervet (rá is kereshetsz a gugin, mások hogy csinálják) piackutass (árak, beszerzési lehetőségek, célközönség) és csak nagyon alapos, megfontolt döntés után vágj bele!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!