Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nyelvi korrepetálást szeretnék...

Nyelvi korrepetálást szeretnék tartani, zsebpénz-kiegészítésként. Kell hozzá valami vagy valamilyen papír?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, kitűnő nyelvi tudásom van, a tanárok is mondják hogy simán indíthatnék egy korrepetáló vállalkozást.


Kell hozzá valamilyen papír/okirat?


2009. szept. 23. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Törvényileg kellene, dehát az Apeh lehúzná az emberekről a bőrt, egyszerüen beszéld meg a leendő tanítványoddal, hogy ez maszek alapon lesz, nincs számla semmi, neki is az az érdeke hogy tanuljon! Az Apeh-nak meg a feje tetéjére kell sz.rni! Mert ők is azt teszik az emberekkel meg az egész kormány is. Meg kell beszélni akit oktatni akarsz hogy mennyit fizessen (korrekt ár), annyit ad ha valaki érdeklődik, akkor rokonok vagytok és szivességből minden ellenszolgáltatás nélkül csinálod, azt kell mondani. Az Apeh meg robbanjon fel úgy hogy d.göljön meg az összes főnöke, és a parlamentbe is aki van d.göljön meg az összes mert szétb.szták Magyarországot.
2009. szept. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Milyen papír kellene hozzá? Adós kártya gondolom, és azon kívül még valami?

2009. szept. 23. 19:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha abban gondolkodsz, hogy legálisan csinálni a dolgot, érdemes lenne egy vállalkozói igazolványt kiváltani. A vállalkozói igazolvány kiváltásához a lakóhely szerinti okmányirodát kell felkeresni. Érdemes előzőleg információt kérni arról, milyen hivatalos dokumentumokat kell csatolni a kérelemhez, és hogy az igazolványban szerepeltetni kívánt vállalkozói tevékenységek űzése engedélyhez, képzettséghez kötött-e, vagy nem. Induló költség az illeték, illetve az erkölcsi bizonyítvány kiadásért fizetendő díj.

De 16 évesen nem tudom mennyire okos dolog egy ilyenbe belevágni, egy vállalkozásnak rengeteg költsége merülhet fel. Szerintem az előző hozzászóló véleményét meg kellene gondolod. (barát, ismerős, előre megbeszélés és nem hivatalosan csinálni)

2009. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Nem is egész várost/megyét átfogóan szeretném csinálni, csak ismerősi, esetleg haver haverja körben.
2009. szept. 24. 18:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hivatalosan kell csinálni. Megbeszéled, leadod az órát, zsebbe kapod a pénzt. Én is így csináltam.
2009. szept. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16 évesen nem válthatsz erről vállalkozóit! Milyen végzettséged van hozzá? 8 általános? esetleg 10.
2009. szept. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!