Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját készítésű, neten forgalm...

Saját készítésű, neten forgalmazott termékek után milyen adózást javasoltok?

Figyelt kérdés

Lakásdekorációs elemekről van szó, egyedül csinálom. (végzettségem nincs idevágó)

Kis értékű (10 ezer ft alatti) árukról van szó, alkalmanként, kiegészítésként árulnám, itthon, külföldön egyaránt. Weboldalt nem tervezek nyitni.

Lehetőleg csak a tényleges bevételből szeretnék adózni, mert pl a KATA-val egész biztos mínuszban lennék, eleinte pláne nem számítok 50 ezernél nagyobb haszonra. Bejelentett munkahelyem pedig nincs.


2013. jan. 11. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem rendszeresen csinálod és nem haladod meg az évi 600 ezer forintot, akkor válts ki egy adószámot magánszemélyként és ennyi. Ha rendszeresen csinálod és meghaladja e fent említett összeget a bevételed az esetben egyéni vállalkozóvá kell válnod, de ebben az esetben fizetned kell a járulékaidat. TB, stb. A KATA-nál pedig havi fix 50 ezret, mivel nincs főállásod.
2013. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 11. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Most azt akarjátok mondani, hogy főállás nélkül is érdemes adószámot kiváltani? Akkor én rosszul tudtam, hogy ehhez kell egy min. heti 36 órás munkaviszony, különben minden járulék, bevételtől függetelenül a nyakamba szakad?
2013. jan. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
...Na akkor? :)
2013. jan. 14. 04:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Magánszemélyként nem kell, ha évi 600.000-et nem haladod meg. (ingóság értékestés)


Persze van a vonatkozó jogszabályban egy olyan kitétel, hogy üzletszerűség esetén ez nem érvényes. Na ez az, ami elég rugalmasan kezelendő.


Egyik megközelítésből, ha nem rendszeresen csinálod, napi x eladással, hanem csak havi x eladással, akkor már meg lehet felelni. De ugyanúgy, ha nem egyfajtát adsz el, tömegesen, hanem több fajtát (pl. egyedi készítésűek) és ritkábban, akkor ez szintén járható út.És még csak az SZJA-ban sem kell szerepeltetni, nem hogy járulékot nem fizetni utána (ugyanúgy mint az őstermelőknél..Ha van kerted és eladod a felesleget,akkor már a kettőt kombinálva 1,2 milliót/év is kihozhatsz belőle adómentesen).


De ez bevétel,tehát nem a tiszta összeg, ami a kezedben marad,hiszen önköltséged nyilván van. Anyagköltség beszerzési ár, stb. Azt kell kikalkulálni, hogy mivel jársz jobban.

2013. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs mellette munkaviszonyod, akkor "csak" az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése szakad a nyakadba, ami által biztosítod az "ingyenes" egészségügyi ellátásodat.


Egyébként adószámos magánszemélynek tényleg akkor ajánlatos lenni, ha mellette a biztosítottságod rendezve van. De termékértékesítés esetén, ha nem rendszeresen végzed, akkor még járható út.

2013. jan. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 3-as vagyok, és én is köszönöm mindenkinek a válaszokat, sokat segítettetek.
2013. jan. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nekem is sokat segítettetek, köszi:)
2013. jan. 15. 18:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!