Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Indul egy pályázat fiatalok...

Indul egy pályázat fiatalok vállalkozóvá válását támogatja, esetleg info-t tudtok adni erről?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem, de azt nem említették hogy az egyéni vállalkozók esetében min 3millió forintot vagy max 3 mill. forintot lehet igénybe venni? Illetve hogy az esetlegesen elnyert támogatással megegyező összeget letétbe kell helyezni. Ezt nem is említik a kiírásban. Ez feltétel? Egyéb pályázat?

#pályázat #pénz #vállalkozás #visszanemtérítendő
2012. dec. 26. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

érdemben nem tudok nyilatkozni,de én tuti nem vágnék bele:(

otthon a kisvállalkozókat szétszaggatják darabokra,csak a nagyhalak maradnak talpon,jó sok pénzzel,kapcsolatokkal.

kisembernek elég ingoványos a talaj.

2012. dec. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Hol jelentkeztél? Hogy működik? Engem is érdekelne.
2012. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Te erre gondolsz?

[link]


Ezzel az a baj, hogy a pályázók köre:

A TÁMOP-2.3.6.A-12/1. konstrukcióban résztvevő, 18 és 35 év közötti1 természetes személy által létrehozott vállalkozás pályázhat.

A pályázás feltétele, hogy a természetes személy más gazdasági társaságban közvetlen vagy közvetett többségi befolyást biztosító részesedéssel nem rendelkezhet, illetve annak nem egyedüli vagy többségi tulajdonosa.

A pályázónak rendelkezni kell a TÁMOP-2.3.6.A-12/1 konstrukció kedvezményezettje által jóváhagyott üzleti tervvel.


A Támop-2.3.6.A-12/1 meg augusztusban lejárt.:-(


Ha nem erre gondoltál, akkor engem is érdekelne, hol hallottál ilyen lehetőségről?

2012. dec. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
A végén azt írják, hogy A pályázatok benyújtása 2013. január 1-től lehetséges. Akkor én ezt nem értem. Én is szeretnék pályázni, de lehet már elkéstem?
2012. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, januártól lehet beadni, de csak azok adhatják be, akiknek van jóváhagyott üzleti tervük az augusztusban lezárult pályázatból. Ez feltétel,és a pályázók körében is ez szerepel.

+ ha megnézed a beadandó dokumentumokat közte van a jóváhagyott üzleti terv is az előző pályázatból. Tehát ez egy második fordulója ennek a kiírásnak, azoknak akik pozitív elbírálást kaptak Az "A" pályázatban.


3 milliót még a munkaügyinél lehet igényelni induláshoz, 3 hónapos álláskeresési jogviszony után üzleti tervvel, de az részben visszatérítendő hitel.Vagy ÚSZT-ben van kombinált mikrohitel lehetőség még.

2012. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Itt jobba áttekinthető, hogy két ütemes pályázati konstrukcióról van szó:


[link]

2012. dec. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ma voltam bent érdeklődni a pályázattal kapcsolatban.

Azt a választ kaptam, hogy még nincsenek meg az A komponens nyertesek, akik majd a képzéseket tartják. Így viszont nem késtünk le semmiről! Az A komponensben nem azoknak kellett pályázni, akik vállalkozni szeretnének, hanem a képző intézményeknek. A jelenlegit kell majd nekünk beadni, de csak azután, hogy részt veszünk az A komponensben nyertes intézmények képzésén. Ezek az intézmények segítenek majd megírni az üzleti terveket, és ők igazolják majd azok életképességét is,egyfajta mentorok lesznek. Szóval nincs veszve semmi, és megkövetem magam. Van lehetőség pályázni 3 millió vissza nem térítendőre jelenleg is!

2012. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Köszi a pozitív híreket!
2012. dec. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Biztosítéknak kell lennie, és ahogy látom utófinanszírozásos a pályázat, 25%-os előleg igénylése mellett.


D6. Biztosítékok köre

Biztosítéknyújtás tekintetében a 4/2011. (I. 28.) Korm. rendelet 33. §-ban foglaltak

szerint kell eljárni.

A támogatás visszafizetésének biztosítéka a felhívásban meghatározottak szerint

a) bankgarancia,

b) ingatlan jelzálog kikötése,

c) vállalkozások és nonprofit szervezetek esetében a támogatást igénylő szervezet

vezetőjének, vagy tulajdonosának kezességvállalása, vagy

d) garanciaszervezet által vállalt kezesség

lehet.

Felhívjuk figyelmüket, hogy a 4/2011. (I. 28.) Korm. rendelet 33. § (5) bekezdése alapján

a támogatási összeg – ideértve az előleget is – első folyósítása csak akkor engedélyezhető,

ha a biztosítékok az Általános Szerződési Feltételekben foglaltak szerint rendelkezésre

állnak.

Nem köteles biztosítékot nyújtani az a pályázó, aki, vagy akinek a projektje a 4/2011. (I.

28.) Korm. rendelet 33. § (8) bekezdésében meghatározott kitételek valamelyikének

megfelel.

2012. dec. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30 nap (naptári) eltelt a pályázat beadása óta, de nem értesítettek. Ilyenkor mi van? Az én pályázatomra dec. közepe tavalyig lehetett jelentkezni. Van akit már értesített a m.központ?
2013. jan. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!