Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Közös vállalkozást indítanánk...

Közös vállalkozást indítanánk a párommal, de nekem nincs elég pénzem, ezért egy részét a párom állná a költségeknek?

Figyelt kérdés
Olyan feltétellel, hogy az általa adott összegre jegybanki alapkamatot kér. 5 éve vagyunk együtt, együtt is élünk, nálunk. Szerintetek ez mennyire anyagias gondolkodásmódot takar? Együtt lennétek egy ilyen pasival?
2012. nov. 23. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék bele.

Inkább azt a megoldást választanám, hogy nem 50-50%-unk van a vállalkozásban, hanem annak arányában amennyi pénzt beleteszünk.

2012. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Én visszakérdeznék: és te fizetsz nekünk bérleti díjat, amiért itt élsz nálunk?

De elég anyagias. Akkor csináljátok úgy, mint az első írja, hogy 70-30% vagy amennyi pénzt tesztek bele.

2012. nov. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha együtt éltek, akkor nem vagytok közös kasszán? Nekem már ez sem lenne elfogadható.

De ha külön kasszán vagytok, akkor igaza van.

2012. nov. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Közös kasszán vagyunk. Annyira hülyén hangzik szerintem, hogy a páromnak jegybanki alapkamatra adok kölcsön...:( de lehet, hogy én látom rosszul.
2012. nov. 23. 15:39
 5/7 Flector 67 ***** válasza:
58%
A legkisebb albérlet is 40+rezsi. Havonta legyen csak 50e, mert nagyvonalú vagy. Az öt év alatt 3 millió forint. Szóval szólj neki, ne felejtse el kicsengetni.
2012. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem mennék bele. Eddig is észre vehetted mennyire anyagias.

Úgy tűnik, mintha egy idegennek kezelne.

2012. nov. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Üzletben nincs barátság, és ennek jó oka van. Mindenki a tulajdoni hányad arányában vállal kockázatot, és bármilyen furcsa, de ennek megfelelően is viselkedik. A jegybanki alapkamat a leg barátságosabb hitelezési forma. Ha ez szerinted nem fair, akkor gondold végig úgy, hogy amit a párodtól kérsz az ajándék, és valszeg nem kis összeg. Az hogy az ajándékot mire fordítod a te dolgod, de ha fél misit a nevedre ír az általa 1 misiből alapított cégben, te azt másnap ugyanenniért akár el is adhatod. A közös kassza témát direkt nem hoztam fel, mivel azt írtad, hogy neked nincs pénzed és neki van, tehát nyílván nem teljesen közös a kassza.


Az is egy megoldás, ha a tulajdonrészbe nem csak pénzt, hanem más bevitt vagyont is beleszámoltok, de ilyenkor is abból kell kiindulni, hogy a piacon ez hogyan lenne helyettesíthető. Pl. modhatod azt, hogy 1 évig ingyen dolgozol a cégben és a fel nem fizudból vásárlod be magad a cégbe, de így sem lehet több a fizetésed mintha az utcáról vennétek fel valakit (hiszen a cég veled rosszabbul járna)


Valójában az igazi kérdés az, hogy ha a párodnak van pénze neked meg nincs, akkor neked miért kéne tulajdonosnak lenned? Miért nem csinálja meg a párod egyedül?

2012. dec. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!