Mi szükséges egy kisvállalkozás elindításához?
1. neked vagy egy alkalmazottadnak van keresedő-boltvezető végzettséged? Feltételezem neked nincs, mert akkor tudnád a menetet
2. nem kell cégbirósági bejegyzés, mert nyilván nem kft-t akarsz 3 milla törzstőkével, hanem egyéni vállalkozó leszel, ennek a kiváltása az önko-nál történik (10eFT), de kérni fogják a végzettségedet igazoló papírt!
3. kell kérned uitt működési engedélyt a boltodra (feltételem, h már van üzlethelyiséged), aztán ántsz engedély beszerzése (mind2 10eFT), esetleg tűzoltósági engedély..
4. Berendezed a boltod (vállfa, sztender, próbababa, cégtábla), beszerzed mindazt amit hozzá a jogszabály előír (számlatömb, pénztárgép, vásárlók könyve stb)-nem lesz olcsó
5. Amint kiváltottad a vállalkozóidat, bejelentkezel a Navhoz, innentől ketyeg a járulékfizetési kötelezettséged (akkor is, ha nincs bevételed), feltételezem már van könyvelőd is, ő elmond ezekről mindent
6. Beszerzed az árut, kiteszed a polcokra, esetleg kis reklám és várod a vevőket.
Jah és legyen üzleti terved, mert különben belebuksz és legyen bőven tartalékod, mert az első félév, egy év veszteséges lehet...
A nyitáshoz és árukészlethez számolj 2-3 milla kezdőtőkével és legyen még ennyi tartalékod!Sokan csinálják, h megnyitnak vmit, de komoly üzleti terv hiányában, meg komoly tartalék nélkül belebuknak...
"1. neked vagy egy alkalmazottadnak van keresedő-boltvezető végzettséged?"
Kérdezd meg az okmányirodában, hogy per pillanat kell-e hozzá, mert volt időszak amikor kellett, utána a ruházati termékeknél nem kellett.
"2. nem kell cégbirósági bejegyzés, mert nyilván nem kft-t akarsz 3 milla törzstőkével"
A Kft törzstőkéje egy jó ideje ismét minimum 500ezer és nem 3millió.
Ha nem egyedül csinálod, akkor vagy Kft, vagy Bt (ehhez még kevesebb kell) szükséges hozzá.
Ha egyedül csinálod, elég az egyéni vállalkozói is.
"egyéni vállalkozó leszel, ennek a kiváltása az önko-nál történik (10eFT)"
Nem önkormányzatnál, hanem okmányirodában.
Ha nem kéred a papír alapú váll.igazolványt, akkor nem kell a 10ezret kifizetned.
"3. kell kérned uitt működési engedélyt a boltodra"
Ez a tevékenység nem engedélyköteles, hanem bejelentés köteles.
Az önkormányzatnál bejelented a bolt működésének megkezdését (igazolnod kell az üzleth.használati jogát: saját tulajdon, vagy bérletnél be kell mutatni a bérleti szerződést.
"aztán ántsz engedély beszerzése (mind2 10eFT), esetleg tűzoltósági engedély."
Pár éve egyablakos ügyintézés van: bejelented az üzlet megnyitását és az önkormányzat értesíti a megfelelő szakhatóságokat, akik majd valamikor kimennek ellenőrizni. A működés megkezdéséhez nem kell megvárnod a szakhatósági engedélyeket.
"5. Amint kiváltottad a vállalkozóidat, bejelentkezel a Navhoz, innentől ketyeg a járulékfizetési kötelezettséged (akkor is, ha nincs bevételed)"
Attól függően, hogy van-e legalább heti 36 órát elérő munkaviszonyod.
Sőt jövőre a KATA és a KIVA miatt ez sem egészen így működik majd.
Ha céget alapítasz (KFT, Bt) kell fizetned ügyvédi díjat (csak ők jogosultak a cégbírósági bejelentkezést megtenni) és kell fizetned cb-i illetéket és közzétételi díjat. Ha rákeresel a neten a kft, bt alapításra, ezeket a díjakat megtalálod (van olyan ügyvédi iroda, ahol már 10ezerért megcsinálják a beadandó papírokat)
Bocsi, de az 1-es vállalkozó írt egy-két olyat, ami nem valós!
A 3-as hozzászóló jól írja.
500e Ft-tal lehet csinálni kft-t, csak a társasági szerződésre kell nagyon odafigyelni, hogy jó legyen. Sajnos nem minden ügyvéd van teljesen képben adózás terén:(
de...
Kezdéshez én mindenképpen az egyéni vállalkozást javaslom. A vállalkozás indítása nem kerül semmibe, és sokkal egyszerűbb megszüntetni. Bocsi, hogy még el sem indultál, és én már is a megszüntetésről írok, de a mai világban sajnos benne van. Egy társaság (kft, bt, kkt) megszüntetése nem könnyű, és nem olcsó „mulatság”. Ha bejön a vállalkozás, és jól megy, még mindig lehet kft-t csinálni.
Az előttem hozzászóló által írt ÁNTSZ, ill. tűzoltósági engedéllyel kapcsolatban az önkormányzatnál tudnak felvilágosítást adni. (nálunk senkinek nem kellett ilyen szakhatósági engedély) 2011-től az ÁNTSZ-t Népegészségügyi Intézet-nek hívják)
Azt tudom javasolni, hogy írd össze a kérdéseidet, és keress fel több könyvelőt. Ne elégedj meg egy könyvelő válaszával, mert sajnos nem mindenki áll a helyzet magaslatán, arról nem is beszélve, hogy jövőre nagyon sok minden változik, és a te zsebedre megy!
Elnézést, azért, hogy az ügyvédek, ill. a könyvelők terén óvatosságra intettelek, sajnos az elmúlt 16 év tapasztalata íratta ezeket velem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!