Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállakozást szeretnék nyitni,...

Vállakozást szeretnék nyitni, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Szóval,külföldről szeretnék beszerezni dolgokat,amiket itthon szeretnék eladni üzletszerűen,ehhez mit kellene tennem? Mivel még nem vagyok 18 Csak pár hónap múlva,azután szeretném elkezdeni,illetve arra lennék kíváncsi hogy mi kellene hozzá,mit hogyan kellene intézni,egyébként magánvállalkozás lenne. Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. szept. 30. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi tőkéd van hozzá?
2012. szept. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az nem fontos,Csak hogy tehetném legálissá a külföldről beszerzett árúk forgalmazását? Mivel nem kapok számlát.
2012. okt. 1. 18:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem kapsz számát sehogy sem.


De miért nem kapsz számlát?

Gondolom kínai cuccokat akarsz behozni, a kínaiak pedig mindig adnak számlát ha kérsz ha nem (ugyanis náluk olyan alacsony az adó, hogy nekik tök mindegy).

2012. okt. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen kínából szeretném legfőképpen,és nagyon nem tudok még semmit hogy mit hogy kellene. .
2012. okt. 2. 11:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt látom...


Szerintem ne erőlködj cégalapítással. Ezért kérdeztem, hogy mekkora tételben gondolkodsz.

2012. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szóval ha nem milliós tételeket rendelsz, hanem 1-1 darabot, akkor az gyakran átcsúszik a vámon, eladod és kész.


Nagy mennyiségű műszaki cikknél viszont pl. neked kéne elintézned az engedélyeztetést, ha még nem volt az EU-ben forgalomban, stb.. Az meg komoly pénz.

2012. okt. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kisebb bizsu-ruhaboltban gondolkoztam. .
2012. okt. 2. 16:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Én most csinálom a vállalkozói folyamatot:

1.okmányiroda-ügyfélkaput nyitsz (illetékmentes)

2.beregisztrálod magad neten keresztül, kiválasztod milyen tevékenységet akarsz csinálni

DE! 30 napon belül ellenőrzik, hogy van-e ehhez képesítésed

pl.ha kereskedni akarsz, kell kereskedelmi végzettség, amit igazolni tudsz

2012. okt. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi a fenének kell végzettség egy kereskedelemhez??? Tudom, hogy kell, de akkora baromság szerintem! Plusz minusz oszt szoroz és ha sok plusz jön ki akkor jó! :)
2012. okt. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Most nem azért, de én leraktam a kereskedelmit, nem mintha szükségem lett volna rá! De olyanokat kellett megtanulnom ami igen csak nehéz volt, mert az életben amit tapasztalok az a rossz a könyv szerint és azt nem mondhatom, mert azt kell bemagolni ami a könyvben van! Nem mondom, hogy minden hülyeség, de értelmetlen az egész!
2012. okt. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!