Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szeretnék valamilyen vállakozá...

Szeretnék valamilyen vállakozást, hogyan kell bt-t nyitni? Mennyi alaptőke kell?

Figyelt kérdés
kft-t szerettem volna de sajnos most pill.nincs 700 ezrem ami az 500 alapitótőke és a plussz költségeket takarják,pl ügyvéd..stb ezért gondoltam bt-re oda mennyi alap tőke kell, és hasonló jogokat élvez mint egy kft? hogyan kell alapitani? minden infó érdekel róla.köszi
2009. dec. 7. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

lehet most már egyéni céget is alapítani .

Amugy beírod googliba mindent kidob a cég és a vállalkozás alapításról is

2009. dec. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja minden fenn van a neten, :


[link]

2009. dec. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a link már nem egészen naprakész. Pl: nem kell munkaadói és munkavállalói járulékot fizetni, de kell vállalkozói járulékot, és az alapján jár álláskeresési ellátás (kaphat munkanélkülit)

A [link] oldalon naprakész információkat találsz.

A kft alapításához 500ezer az alaptőke, de alapításkor csak a felét kell befizetni, (a másik felét később) és az alaptőke rögtön felhasználható (ügyvédi költségek, cégbejegyzés illetéke, stb) Ha nem egyedi alapító okiratot készíttetsz, hanem elfogadod a "formanyomtatványt", az jóval olcsóbb ügyvédi díjból megvan: az egyik ismerősöm most csináltatja, így az ügyvédi költség 100ezer+ÁFA helyett 30ezer+ÁFA.

2009. dec. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kft jogi személy, a bt pedig jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság. Azért nem mindegy a kettő.

Emellett van olyan "tanácsadó cég", aki az alaptőkét rendelkezésedre bocsátja...

Tehát én mindenképp a Kft. mellett teszem le a voksom!

2009. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kedves utolsó! melyik az a cég, amelyik az alaptőkét a rendelkezésedre bocsájtja?


amúgy én is inkább kft-t alapítanék, főleg a korlátolt felelősség miatt.

2009. dec. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!