Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Részesedést vásárolok kft-ben,...

Részesedést vásárolok kft-ben, hogy lesz innentől, mire figyeljek, tb maradhat-e?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az, hogy én most munkanélküli vagyok, az önkormányzat fizeti a tb-t (nem élősködök, jelenleg tényleg 0 bevételem van). De. Most úgy áll a helyzet, hogy hárman összeállunk, az egyikőjük kft-jébe vásárolunk részesedést, amin majd online kereskedelem fut. De egyelőre még nem, így a kft-nek még hónapokig semmi bevétele nem lesz, amíg el nem indul az oldal. Szóval van nekem valami teendőm, vagy ettől még amíg nem lesz bevétel, addig továbbra is munkanélküli vagyok, és a tb-m is rendezve van, fizeti tovább az önkormányzat? nem szeretnék semmi gondot magamnak, tisztán játszok. Van esetleg egyéb teendőm ha résztulajdonossá válok? Köszönöm.

2012. júl. 30. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Mivel ez lesz a főállásod fizetned kell magad után kb, havi 70 ezret.

Senkit nem érdekel, hogy nincs bevételed.

2012. aug. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Ha Te egy KFT-ben tulajdonos leszel, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy munkát is fogsz benne végezni. Tulajdonos vagy, tehát nyereség - és a tulajdonosok taggyűlési határozata alapján - adott esetben jogosult leszel a tulajdoni részed arányában osztalékra. Attól Te még az előző jogviszonyod alapján jogosult lehetsz álláskeresésire, vagy akár máshol munkaviszony létesítésére. A kettő nem befolyásolja egymást.


Viszont, ha nem csak tulajdonosa leszel, hanem munkát is végzel a KFT-ben (munkavállalója, vagy valamelyik vezetője leszel), akkor az már más helyzet. Az állammal szembeni kötelezettséged, a biztosítottságod attól függ majd, hogy milyen jogviszonyban, milyen jogcímen végzel majd ebben a KFT-ben munkát.

2012. aug. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a második mondja.


A tulajdonosi viszony arra jogosít fel, hogy a részesedés mértékében kapj a nyereségből (illetve esetleg - ha a közgyűlés megszavazza - fizethess törzstőke emelést).


Hogy mire figyelj: amennyiben lesz olyan többségi tulajdonos (vagy tulajdonosok), aki bír a szavazatok kétharmada felett, úgy szinte bármit megtehet (pl a cég nyereségét nem fizeti ki osztalékként, hanem beruházza, magasabb fizetést ad a dolgozóknak, akár saját magának) - így a pénzedből nem feltétlen fogsz újra pénzt látni, mégha nyereséges is a cég.


Amennyiben a cég, melyben tulajdonrészed van alkalmaz téged, úgy már fizetni kell utánad a járulékokat és a fizetésedet, de ezt nem te, hanem a cég fizeti (az már más kérdés, hogy bevétel nélkül a cég tőkéjéből - amibe most te is beleadsz).


Javaslatom: amennyiben nincs egy nagyon megalapozott üzleti terv, hogy miből hogyan mennyi pénz jön be, ez milyen kiadásokkal járul és a várható nyereményt hogyan osztjátok el, úgy inkább ne szállj be pénzzel olyan dologba, ami felett nincs kontrollod (=aminél nem te döntöd el, hogy a pénzzel mi legyen).

2012. aug. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem igazán kell pénzzel beszállnom és nem végzek munkát a kft-ben, csupán csak az esetleges nyereségből jár nekem. Szóval azon kívül, hogy "várom a sültgalambot" (ami egyelőre biztos, hogy nem jön, ezért a kérdésem) nekem semmi dolgom a kft-ben.


Így akkor ebben a felállásban maradhatok a mostani helyzetben (álláskereső / tb-t fizeti az önkormányzat) egészen addig, amíg nem kezd el pénzt termelni a kft nekem? Illetve nekem így (aláírási jogom sincs) akkor semmilyen fizetnivalóm nincs a kft után? Köszi szépen a válaszokat.

2012. aug. 2. 10:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a KFT elkezd "pénzt termelni" (amit ezért ebben a felállásban kétlek - ugyanis ha se pénzt se munkát nem adsz bele a cégbe akkor miért kapsz üzletrészt?) akkor is fizetned kell a TB-t magad után, ugyanis a cégben lévő tulajdonjogodnak semmi a köze az alkalmazotti viszonyodhoz (ha nem vagy bejelentve a cégbe, akkor a cég nem fogja a járulékaidat fizetni).


Alapfelállásban nem lesz semmilyen fizetnivalód a KFT után (kivétel ha törzstőkét emelnek - akkor te is fizethetsz, vagy megtagadod a fizetést és a tulajdonrészed csökken).

2012. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ez egy honlapot üzemeltető kft lesz, a honlap majd valamikor ősszel indul, a bevételből, amit termel, majd kapok százalékot. Hát hogy miért kapok, az talán mindegy :D


Szóval okés, majd ha veszek ki belőle $-t, akkor az után kell fizetnem, de amíg 0 a téma, addig a részesedésem, mint olyan, olyan, mintha nem is lenne ha jól értelmezem. (amúgy 35%, szóval kétharmados többsége senkinek nincs)

2012. aug. 2. 11:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!