Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tennél ebben az esetben?

Mit tennél ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Adott egy 12 éve működő vállalkozás, ami a gazdasági válság óta olyan állapotban van, hogy a bevételek nem fedezik a kiadásokat, és így egyre nő az adósság. Abbahagyni viszont nem lehet, mert akkor menne vele együtt a ház is, amelyik a szüleidé. Meddig lehet ezt még ép ésszel csinálni? A vállalkozás a férjemé, de én már kezdek begolyózni. Semmi kilátás...:-(
2012. jún. 29. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz így tanácsot adni és bármit is mond az ember az vagy általános vagy okoskodás.

Bár nem tudom, hogy mi a tevékenység stb., de mindenképp minimálisra kell csökkenteni a kiadásokat (ott kell spórolni, ahol lehet, minden kiadott összeget meg kell vizsgálni, hogy nincs-e olcsóbb megoldás) és én mindenképp vagy kiegészítő tevékenységet, vagy akár egy teljesen új tevékenységet kezdenék. Természetesen olyat, ami nem igényel nagy befektetést.

2012. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kiegészítő tevékenységet megpróbáltunk mellette kétfélét is (egyébként építőipar, gyártás), de a kettő nem ment együtt. A férjemen kívül egy alkalmazott van, ő is csak időszakosan. Így sem megy. Kiadáscsökkentés: igen, igyekszünk. Nekem az a gyanúm, hogy egyszerűen nincs akkora haszon, hogy ki tudjon jól jönni belőle. Már ha van megrendelés, mert télen kb. 3-4 hónapig szinte semmi nincs.
2012. jún. 29. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen le kell ülni, papírokat elő, és számolni.

Pontosan.

Mennyi bevétel volt az elmúlt időszakban és mennyi kiadás.

Ha ezeket nem tudjátok pontosan, nem lehet tervezni.


Tudom, mert mi is hasonló cipőben járunk a párommal ( a gazdasági válság óta egyre gázabb a helyzet).

Sajnos az van, hogy ami nem égetően fontos, azt nem fizetjük ki ( mivel nem tudjuk, és nem azért mert nem akarjuk). Amit lehetett, már lefaragtunk a kiadásokból, most éppen egy másik tevékenységi körrel próbálkozunk, de kicsit félek tőle, mert már volt ilyen korábban és azt bebuktuk:(

Én nagyon remélem, hogy ez az állapot nem tart örökké, mivel úgy érezzük hogy csak azért dolgozunk egész hónapban, hogy a költségeket fizessük, magunkra semmi nem marad.

2012. jún. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mi is hasonlóan vagyunk. Csak azért dolgozunk, hogy a hitelt, rezsit, költségeket fizessük, és mindig csúszunk több dologgal is. És mi is bebuktunk két dolgot is. Úgyhogy nem tudom...
2012. jún. 29. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!