Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miből veszed a kaját otthonra,...

Miből veszed a kaját otthonra, ha van egy 1 milliós vállalkozásod?

Figyelt kérdés

Tegyük fel angol tanár vagy és a szüleid 4 milliójából csinálsz 1 nyelviskolát. A nyelviskola megy, keresel vele 1 millió bruttót. De ez ÁFA köteles tevékenység azt be kell fizetni a társasági adóval együtt. Kifizeted a tanárokat (van akinek a TBjét is), a könyvelőt, a reklámcéget és a pályázatírót meg az irodabérletet. A maradék pénzből nem vehetsz otthonra gépsonkát, az a nyelviskola pénze. Be vagy jelentve a céghez, (és pont ezért duplán fizeted megint az adót és a járulékot) a feleségeddel együtt aki tanárként dolgozik, te főnökként.

Csak az 1 misiből már nem mard elég pénz hogy mindketten kapjatok egy minimálbéres fizetést, csak az egyikőtök. 300 ledolgozott óra után ketten viszek haza 85.000 nettót, ami 10 nap alatt elfogy egy négytagú családban. No ekkor mi van, megy mindenki éhenhalni?



2012. jún. 4. 04:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Izé, hogy is van?? (Nem tudtam hogy minden második hozzászólónak úgy tűnik kögazdasági vörös diplomája van a Sorbone ről, csak én vagyok ilyen félművelt...)

Egyébként kb 20 órát én is tnítok, 20 órába vagyok főnök (gazsulálok a helyi nagycégeknek) és az egész nyelviskolát azért csináltam mert van 5-6, 20-25 éves régi cimbora pozícióban ilyen 150 fős cégeknél, akik az én megbízásom alapján, a saját busás hasznukért, ráveszik majd a saját felsővezetőiket nálam tanítassák az alkalmazotti gárdát. (Pl egy USA érdekeltségü nyomtatott áramkör cég...

2012. jún. 5. 14:08
 12/19 anonim ***** válasza:
Kiderült a személyiséged cimbi, úgy látszik azt kapod amit érdemelsz...!
2012. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ha tudnád cimbi, hogy milyen az igazi személyiségem, le kéne hogy lőj...de nem mernél...
2012. jún. 6. 11:34
 14/19 anonim ***** válasza:
Az alvilági nyelvtanárt hallottuk :D
2012. jún. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Én? Alvilági? Harmadosztályú ipari tanuló vagyok egyes könyvkiadással is foglalkozó idősebb kolégák mellett, akik a kommunista rendszerig visszanyúló kapcsolataikkal, több szerződést lefikszáltak és 2 milliárd feletti saját ingatlanportfóliót "tanítottak" össze...kerületet, címet inkább nem írok...Nekik dolgoztam kezdőként és ellestem néhány trükköt...
2012. jún. 6. 14:52
 16/19 anonim ***** válasza:

"Miből veszed a kaját otthonra, ha van egy 1 milliós vállalkozásod?"


A másik vállalkozásomból, ami sokkal több profitot termel.

2012. szept. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
És hogy tudsz ennyi vállalkozásra figyelni egyszerre, nem bonyolódsz bele? Szabadidő??
2012. szept. 7. 20:35
 18/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ritkán bonyolódom bele, mert a másik vállalkozásom egyszemélyes, és nincsenek benne több alkalmazott, se fenntartott külön iroda vagy bérleti díj stb., amire még pluszban figyelni kéne. Szabadidőmmel is meg vagyok elégedve, mert havonta pár megbízásom van csak, de az szépen fizet.
2012. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az első mondatban azt akartam írni, hogy "nincsen benne több alkalmazott".
2012. szept. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!