Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Használhatok saját, lakossági...

Használhatok saját, lakossági számlaszámot vállalkozói számlaszámként?

Figyelt kérdés
Most indítottam el az egyéni vállalkozásomat, de szüksége lenne a munkahelyemnek egy vállalkozói bankszámlaszámra, amire tud nekem utalni pénzt.
2012. márc. 10. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert nem keveredhet a saját pénzed a vállalkozásod pénzével. Kötelező vállalkozói számlát nyitni. Van ahol online meg tudod tenni, érdemes megnézni az Axa oldalát, de a részleteket nem ismerem.

Tavaly egy könyvelő nekem azt javasolta, hogy ne nagy bankoknál kössek, hanem inkább takarékszövetkezeteknél, ott kedvezőbbek a díjak (eddig nem jutottam el).

2012. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bizonyos tevékenységeknél igen. Csak ezt kevesen tudják.

A bankban is meg fogják magyarázni, hogy indíts vállalkozói számlát. Jó könyvelő meg normális önkormányzati előadó segít ebben.

2012. márc. 11. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nekem is normál lakossági folyószámlám van, amire a vállalkozásom pénzei befutnak.

2012. márc. 11. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fodrász csajnak akihez járunk, neki is lakossági számlája van a vállalkozásához. Nem nyitott új számlát. Egyik hatóság sem szólt érte.

Takaréknál van lakossági számlája, ott az első APEHos utalásnál át akarták váltani vállalkozói számlára, ami jóval többe kerül. Felhívta az APEHot és azt mondták neki, hogy jó a magánszámla is, ha az ő nevére szól.

Lehet, hogy magánszámláknál olcsó a takarék, de vállalkozói számláknál nem, ott más banknál találsz olcsóbb ajánlatot, mint a takarékos.

2012. márc. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozó, aki alanyi mentes áfa tekintetében egyelőre nem köteles bankszámla számmal rendelkeznie külön a vállalkozásra, ilyen esetekben használhatja a saját lafoját is. Bár én sose javaslom, akkor inkább járulékra is csekket kérjen az apehtól, és ha többen fizetnek átutalással, akkor mindenképpen javasolható külön számla nyitása
2012. márc. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 11. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!