Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehetek nevelőnő és...

Hogyan lehetek nevelőnő és hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
Szeretnék alapítani egy saját nevelő otthont, meg van hozzá a ház, elég nagy telekkel kertel együtt 2088 nm2. Esetleg még lehetne hozzá építeni is. Szeretnék bajba jutott, árva gyerekeken, tiniken segíteni, csak nem tudom hogy hogyan kezdjem el. A házat fel is kéne újítani és még építeni is hozzá. Azt hallottam ha meg van hozzá az épület vagy csak az építési telek vagy mind kettő, és ha engedélyezik a nevelő otthon létrehozását akkor az építés megoldható önkormányzat vagy valakinek a segítségével ingyen.. Igaz ez? Milyen lépéseket tegyek meg elsőnek szakmailag és gyakorlatilag? Legfőbb végzettség? Kérlek titeket hogy olyan válaszokat és csak azok válaszoljanak akik értenek is hozzá. Előre is köszönöm!
2012. márc. 6. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyesmi alapításához kell legyen valami pedagógiai végzettsége az alapítónak,vagy legalábbis eszméletlen sok pénze kell legyen,amit egyrészt a jogi dolgokra kell fordítani(szervezet cégbírósági bejegyzése,meg egyebek),másrészt gondolom fel is kell venned egy csomó embert(titkárnőtől kezdve rengeteg nevelőnőt,aztán kell persze takarítónő,abból is több,kell konyhás,ha bentlakásos,kell egy épület és persze hozzá egy telek amin az egész áll,ha nincs a telken épület,akkor építési engedély és ezer más engedély is kell...) ez rengeteg pénz,szerintem mire az egészet beindítod,néhány százmillió nélkülözhető pénzösszeg kell hozzá,de lehet van ez egy milliárd is...


Egyszerübb ha elszegődsz egy nevelőotthonhoz alkalmazottnak,aztán ha van hozzá tehetséged,akkor szépen lassan lépkedsz felfelé a szamárlétrán.Bár ez lassabb,és nem lesz belőled jövő ilyenkorra nevelőintézet-igazgató,de kivitelezhetőbbnek tűnik számomra anyagilag,mint a saját intézet építése,hacsak nem te nyerted valamelyik közelmúltbeli milliárdos lottóötöst,mert akkor a pénz része nem kérdés.


De amúgy szerintem mire ez beindulna,az néhány százmillió,hosszabb távon pedig belemehet akár egy milliárd is(közbeszerzés kell minden ilyen épülethez,ott meg minden a pénzről szól,pénzzel lehet mindenkit megmotíválni,felkérni az építésztől kezdve az építési hatóság emberein keresztül a pedagógusokon át a kisvezetőkig bezárólag)

2012. márc. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. vagyok,nem árt még egy gazdasági vezető,egy orvos, 2-3 ápoló vagy valaki akinek eü.-s végzettsége van... ha valaki rosszul lesz vagy elkap mondjuk csak egy influenzát,akkor tudja kezelni,kell külön betegszoba... szóval millióegy dolog kell,ha pedig ez valami speciális nevelőotthon,akkor még millió egy dolog kellhet,gyógytornásztól kezdve logopéduson át amit csak el bírsz képzelni... ezeknek mind bért kell tudnod adni(ingyen,önkéntes munkában ilyent nem lehet üzemeltetni)...a bérnek járulékai vannak... amit persze nem a munkavállaló kap a markába,de neked akkor is ki kell tudnod fizetned az "állambácsinak"...


és persze még millióegy dolog lehet,amire hirtelen nem gondoltam,de már ez is óriási kiadás,forintálisan nézve százmilliók,ha az épületet is te húzatod fel(merthogy gondolom nem azt gondoltad,hogy te fogod keverni a maltert meg rakni a téglafalat,bepucolni,stb.),akkor meg anyagköltséggel,munkadíjjal együtt milliárdok...

2012. márc. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

előző 2 vagyok,nem tudom mennyi pénzed van erre,de ha rádszakadt a nemzeti bank(netán mondjuk te vagy az egyik milliárdos lottónyertes),akkor szerintem egyszerübb,ha leutazol valamelyik ilyen intézethez,becsengetsz(bekopogsz) és a portásnak elmondod röviden,hogy az igazgatóhoz jöttél,... ő aztán az igazgató titkárnőjével fog neked várhatóan időpontot adatni(nem hinném,hogy azonnal fogad,még akkor se,ha te magad vagy az atyaisten).Az időpontot,amit adott,azon megjelensz,és vázolod neki nemes tervedet.


Bár szerintem ha ekkora vagyon huppant a markodba(irigyellek!),és mindenáron el akarod jótékonykodni(mert ez még akkor is jótékonyság,ha te magad is pénzt remélnél ettől,ergó akarsz magadnak a cégedből havi fizetést,stb.),szóval ha el akarod jótékonykodni,akkor a magyar egészségügyben bármelyik kórház nagyon értékes,drága műszereket tudna ebből venni,amivel életek százait,ezreit meg lehetne menteni,és amire manapság az egészségügy pocsék helyzete miatt most nem futja.

2012. márc. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!