Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Volt párommal 60-40%-ban...

Volt párommal 60-40%-ban vagyunk tulajdonosok egy kft-ben. Az ügyvezető én vagyok. Tényleg csak nekem van felelősségem mindenben?

Figyelt kérdés
Övé a 60%, vilszont én be is vagyok jelentve a céghez alkalmazottként. Ő megteheti, hogy nem foglalkozik a céggel egyáltalán? /A kereskedelmi egységet, ami miatt a kft-t alapítottuk, már bezártuk, mert nem ment, csak a kft maradt meg. Az egészet rámhagyta, mondván, hogy őt már nem érdekli az egész, és ügyveztőként úgyis én vagyok a felelős mindenért, ami a kft-ben történik, és én "viszem el a balhét", ha bármilyen mulasztás miatt megbüntetnek, vagy bármi egyéb /gondolok itt pl. késedelmesen beadott adóbevallásra/. köszönöm, ha válaszol valaki
2012. márc. 1. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően igen, a tied a felelősség.
2012. márc. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Viszont az ügyvezetőségről lemondhatsz.


Egyébként a felelősségetek a kft törzstőkééig terjed (kivétel, ha az ügyvezető hibájából történt mulasztás történt - a rossz üzletvezetés nem tartozik ezek közé).

2012. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az ügyhöz tartozik, hogy időközben kisbabám lett, és nem tudtam foglalkozni a cég dolgaival, és mint utóbb kiderült, a könyvelőnk enyhén szólva nem volt megbízható. Bejegyzett 1,5 millió tagi kölcsönt a tudtunk nélkül, így már nem is tudjuk megszüntetni a céget, csak ha ennek járulékát, ami így is többszázezer forint, kifizetjük. Erre nekem sajnos nincs pénzem, a többségi tulajdonos viszont a füle botját sem mozgatja, ha megkeresem bármilyen problémával, pl. a fent említettel, közli, hogy én vagyok a cégtulajdonos, őt nem terheli semmi.
2012. márc. 1. 10:45
 4/7 A kérdező kommentje:
Másrészt jó, hogy a felelősségünk a cég törzstőkéjéig terjed, de ha egy nem időben beadott adóbevallás miatt megbüntetnek többszázezer forintra, akkor azt gondolom nekem, a cégvezetőnek kell befizetni. Ami a havi 26500.-ft GYES-ből nem igazán kivitelezhető.
2012. márc. 1. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindig van megoldás, de az nem mindig írható le.
2012. márc. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
A könyvelő bejegyzett 1,5 millió tagi kölcsönt a tudtotok nélkül? És a számlákat ki szállította neki? Nektek nem tünt fel hogy több költséget visztek mint bevételt? A tagi kölcsön a pénztárhiány miatt keletkezett azt nem a könyvelő hozta ám létre. Édes istenem.... Te aki céget csináltál felelősséggel tartozol a cégért, pláne hogy te vagy az ügyvezető. A tagi kölcsönt nem a könyvelő jegyezte be, hanem ti indukáltátok. És ügyvezetőként sajnos tied a felelősség. A bevallások be nem adásáért a bírság a céget terheli, és nem közvetlen téged. A be nem adott bevallásoknál esetlegesen már felmerülhet a könyvelő felelőssége, de mondom esetlegesen.
2012. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És ha lemondok az ügyvezetőségről? Egyáltalán lehetséges-e ez, a fent említett kondíciók mellett?
2012. márc. 1. 11:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!