Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy is megy ez a postai utánvét?

Hogy is megy ez a postai utánvét?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd egyszer egy webshoppot nyitni, de nem tudom, hogy a postai utánvétnek pontosan hogy van a menete (mivel a cuccokat értelemszerűen postán adnám fel).

Hogy adom fel a rendelt termékeket? Csak simán besétálok a postára mintha levelet feladnék? És ott honnan fogják tudni hogy az illető csomag utánvétes, tehát hogy a vevőt nekik meg kell fizettetni? és az eladott termékeim árát hogyan kapom vissza a postától?


2011. nov. 12. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Utánvéttel levelet illetve csomagot is fel lehet adni. Utánvételes levélhez a feladóvevényen kívül utánvételi lapot is ki kell tölteni. Az utánvételes csomag kísérő levele piros színű és ahhoz is tartozik egy utánvételi lap. Az utánvételi lap tulajdonképpen egy saját magad részére megcímzett utalvány. A posta küldeményt csak akkor kézbesíti ha a címzett megfizeti az utánvétel összegét. Kézbesítés után az utánvételi lapot érvényesítik és ezen fogják neked kifizetni a pénzt.
2011. nov. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

1. shop: nem ajánlanám neked ezt a kiszállítási formát.

2. megdrágítja az utánvét postaköltség a terméket feleslegesen.

3. kb. 2 hétig áll benne a pénzed a feladástól.


Egyébként mint az első a szállításnak ez a folyamata.

2011. nov. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

feladóvévényt, utánvételi lapot, és kísérőlevelet honnan tudok szerezni?

Szóval am csak az első szállításnak a folyamata ez? Miben módosul ez később?

És az adót hogy fizetem? Benne van a postaköltségben, vagy még nekem is babrálnom kell vele?

2011. nov. 13. 12:20
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Második vagyok:


„feladóvévényt, utánvételi lapot, és kísérőlevelet honnan tudok szerezni? „

Postára bármikor beballagsz és kérsz, vagy csak egyszerűen elveszel, ha van kikészítve.


„Szóval am csak az első szállításnak a folyamata ez? Miben módosul ez később?”

A többi utánvét is így megy.


„És az adót hogy fizetem? Benne van a postaköltségben, vagy még nekem is babrálnom kell vele?”

A feladáskor kifizeted a feladási díjat valamint az utánvét díjat. Ez neked kiadás. A pénz remélhető megérkezése után keletkezik bevételed, amelyből levonod a kiadásodat, ami az előzőekből kiindulva a feladás és az utánvét költsége. A maradék a bevételed. Ezt költségeled és utána annak megfelelően adót fizetsz be vagy igényelsz vissza.


Mellékesen ezt egy könyvelő megcsinálja minden gond nélkül. Neked ilyesmivel nem kell foglalkozni. Nem is lesz rá nagyon időd ha megy a szekér.

2011. nov. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utánvét díjat akkor ki fizeti? én vagy a vevő?

Utánvét díj és feladási díj mellesleg mennyi szokott lenni?

2011. nov. 14. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

„Utánvét díjat akkor ki fizeti? én vagy a vevő?

Utánvét díj és feladási díj mellesleg mennyi szokott lenni?”



A postai díjat, mint gondolom, az üzleti szabályzatodban benne lesz, a vevő állja. Te mindezt megelőlegezed a feladáskor.

Utánvét díj jelenleg, 2011-ben, 285 Ft.

Ha ajánlott levélpostai küldeményként küldesz el valamit, ami jellemzője: három különböző él együttes hossza nem nagyobb 90cm-nél, valamint súlya csomagolással együtt 2 kg lehet. Nem csak levél alakú lehet. Bármilyen doboz, ami a paramétereknek megfelel. Ennek elküldése maximum utánvétellel: Küldemény ára 735Ft, ajánlás 225Ft, utánvét 285Ft.,azaz összesen: 1245 Ft. Ha elvész a levélpostai küldemény a posta a feladási díj 15-szörösét téríti.


A levélpostai küldeményt ne keverd a csomaggal. Az két külön küldemény típus.

A csomag maximum 20 kg lehet. Feladási díja minimum 1050 Ft. Továbbá: Címzett fizet 830 Ft. (A címzettnek a küldemény feladási díján felül a címzett fizet díját is meg kell fizetni.) Így egy csomag minimum 1880 Ft


Ha bevállalod az utánvételes küldést, akkor van esélyed, hogy hamar megfürdet valamely kötekedő vásárló. Gondolj bele, ha több tíz- vagy akár 100 ezer forint étékű terméket kell neked finanszíroznod és a vevőnek nem kell. Egyáltalán át se veszi.


Javasolj, illetve a postai díjszabásban állíts be, egy minimális postázási díjat, mint más hasonló módon kiszállító shop. Pl. minimum 1000FT. A visszaigazoló email-ben pedig pontosítod, ha az meghaladja a megajánlott összeget.


„A szolgáltatások igénybevételének feltételeiről és további díjairól készséggel adunk tájékoztatást postáinkon, központi információs telefonszámunkon: (40) 46-46-46 és honlapunkon:

www.posta.hu”

2011. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jézusom.
2019. márc. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!