Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kell igy üzletet nyitni?

Hogyan kell igy üzletet nyitni?

Figyelt kérdés

Van egy családi kft-nk, ahol be vagyok jelentve 8 órában. (munkahelyteremtő támogatást kaptunk, és inkább én vagyok bejelentve minthogy felvegyük valakit.

Nos szeretnék nyitni egy üzletet, arra lennék kiváncsi hogy mivel van 8 órás állásom, akkor ugye nme kell járulékot fizetni ha saját boltot nyitok? Mi a menete? Lehet ebben a cégban is bőviteni a tevékenységet, vagy csináln kell uj céget?


2011. nov. 3. 22:18
 1/6 Katoonene ***** válasza:

Saját bolt nyitása esetén természetesen fizetned kell, más nem, ha magánvállalkozó vagy, akkor már a SAJÁT járulékaidat is fizetned kell, ha bevételed van, fizetned kell, stb.


Saját üzlet? Mivel foglalkozik a családi cég?

2011. nov. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nyitsz egy üzletet akkor ki fog benne dolgozni?


Ha nem te, akkor az illetőt be kell jelenteni és fizetni kell utána a járulékokat.

Ha te, akkor téged kell bejelenteni, mellékállásként (és annak megfelelő járulékot is fizetni kell).


Hogyan papíroznád le a 2 munkahelyet? Jelenléti ívet mindkettőben vezetnéd, egymástól eltérő időpontokban?

(Egyértelmű számomra, hogy a családi cégben "nem dolgoznál" csak papíron vagy bejelentve, de papíron annak is tisztának kell lennie.)

2011. nov. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mivel van bejelentett állásom 8 órás, ezért ha kiváltom a vállalkozóit akkor nem kell járulékot fizetni, hiszem már rendezve van.
2011. nov. 4. 15:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont azért írom, hogy nem úgy van. Ha több állásod van, akkor több helyre kell járulékot fizetned (igaz, nem mindegyiket, azért írtam, hogy mellékállásra kell bejelenteni a második állásodat).
2011. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Újra én:


"Nos szeretnék nyitni egy üzletet, arra lennék kiváncsi hogy mivel van 8 órás állásom, akkor ugye nme kell járulékot fizetni ha saját boltot nyitok?"


De igen, kell.

Értem én, hogy nem szeretnéd, vagy azt szeretnéd, hogy ne kelljen, de kell.

2011. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Katoonene ***** válasza:

Ha évente 1 millió pluszjövedelemhez jutsz, tegyük fel a boltod bevétele 1 millió, adózni kell.


Ha te magánkeresőként évente 1 milliót keresel, szintén adóznod kell. Nincs az az isten, hogy ne kelljen adóznod:) Azaz van, de az eléggé a feketegazdaság szagú a dolog, és nem biztos, hogy érdemes belevágnod, ha nem értesz hozzá.


Vállalkozást hosszú távon csak akkor tarthatsz fent, ha NYERESÉGES, ha magad alkalmazottja vagy, akkor a bevétel + saját fizetésed adóját, járulékát fizetned kell. Emellett számíts ellenőrzésre, hogy ha munkahelyteremtő támogatásban vesz részt a cégetek, aminél te vagy bejelentve, és még elkezdesz "magánakcióba"

2011. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!