Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Röviden mire jó a cég?

Röviden mire jó a cég?

Figyelt kérdés
Lehet nagyon buta kérdésnek fog tűnni de mire jó a cég? Vagy hogy néz ez ki? Mi egy cégvezető dolga? Számomra nagyon bonyolult ez. Azt hallottam már hogy számlát le lehet írni adóból de most hova vagy kinek?
2011. okt. 28. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Röviden nehéz leírni, hogy hogyan is működik ez..


Tulképp egy cég akkor jó, ha dolgozol benne(tehát van pl. egy boltod), arra alkalmatlan, hogy na akkor most alapítok egy céget és nekem is van hurrá és dől a "kedvezmény". A cég alapítás alapból 40-60ezer és havonta/negyedévente bevallásokat kel készíteni a NAV felé(tehát kell könyvelő), és hasznot kell termelni.


A le lehet írni az annyit tesz, hogy ha pl. veszel valamit 100 forintért, eladod 150-ért, akkor ha leadod a számlát máris csak a hasznod után kell az ÁFÁt fizetned. De ha vettél még a cégnek tollat, meg fogyott a benzined, és arról is adsz le számlát, akkor csak az a kis rész, ami megmaradt, az adóköteles (illetve SZJA-t is csak az után kell fizetni)

2011. okt. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval ha van egy Boltom vagy ilyesmi. keresek 10.000 forintot 1 nap. Akkor nem kell 10e ből 25%ot leadóznom ha mondjuk árú után szaladgáltam el 3000Ft-ot és mondjuk 6000F ért vettem árút. Akkor lényegében csak az 1000Ft nyereségem ből kell 25% ot azaz 250 Ft leadóznom?
2011. okt. 28. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Üzamanyag költséget csak akkor számolhatsz el, ha megfizetted a cégautóadót...továbbá ne csak szj-t nézd, jelentsd be magad...fizess iparüzésit és egyebekt és ha mindez nem jönne ki a nyereségedből, akkor számíts arra az izgalmas pillanatra amikor az ellenőr becsönget hozzád megkérdezni, hogy miért is csinálod ezt az egészet.

Félre értés, nem lebeszélni kívánlak...

De az ember jó esetben nem azzal foglalkozik, hogy mire jó egy cég, hanem kitalál valami jót ami miatt létre hoz egy céget ami ezáltal jó lesz...:-)

2011. nov. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!