Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha kitaláltam valamit, mi a...

Ha kitaláltam valamit, mi a teendő, hogy más ne csinálhassa?

Figyelt kérdés
Kitaláltam valamit, amit talán tudnék árulni interneten, ami mindenkinek személyes lenne. Szeretném, ha más, miután meglátta az ötletem, ne forgalmazhasson, adhasson el ilyet. Mit kell ehhez tennem?
2011. okt. 12. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondololhatod, hogy a kínaikat mennyire érdekli, hogy mik azok amiket nem csinálhatnak. :)

Úgyis csinálni fogják.

2011. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Besétálsz a szabadalmi hivatalba, kb két-három órát beleölsz abba, hogy ellenőrzöd, hogy nincs-e ilyen szabadalom már. Ha nincs, akkor kitöltöd a papírokat (vagy megbízol egy céget némi felárért) és ők intézik neked a dolgot.


Végül fizetsz, és x ideig (max 10 évig) tied a szabadalom, amely a közös szabadalmat elfogadó országokban érvényes. Vagyis ott más nem gyárthat ilyet. A többi országban viszont igen...

2011. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 homo ludensz ***** válasza:
Kérdés hogy mennyi a visszatartó ereje a szabadalmi oltalomnak,ha pld. gyógyszer vagy étel receptről van szó vagy akár műszaki leírásról s ha látják hogy népszerű akkor fel is törik és gyártani fogják. Nem fehéren fog megjelenni hanem feketén vagy pirosan és már megy is a piacra.
2011. okt. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!