Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy kezdjek bele az áfonyater...

Hogy kezdjek bele az áfonyatermesztésbe?

Figyelt kérdés
Áfonyatermesztéssel szeretnék foglalkozni, de nem akarom, hogy a nyakamon maradjon ezért piacot keresek neki. Rátaláltam a Sopár és Társára, de míg nincs a kezemben semmi, addig nem tudom mit írhatnék nekik. Raklappal vásárolják fel, de nem tudom hány kg fér el egy raklapon és azt sem hogy 1 kg-ért mennyit fizetnek. Egy tövön kb 20-40 kg terem egy szezonban. Szeretnék belevágni, de míg nem tudom mennyit vennének meg addig nem szeretném feleslegesen beleölni a pénzt. Lehet ajánlatot kérni, úgy rájöhetnék, hogy milyen mennyiségek vásárolnak fel, de azt nem lehet, mivel nincs még cégem sem. Most szeretném elkezdeni ősszel a termesztését, de nem tudom hogyan vághatnék bele, mi az első lépés?
2011. szept. 5. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen felhívod őket,és megkérdezel mindent ami érdekel...ahhoz nem kell cégnek lenni..elmondod mit szeretnél,és meg fogsz lepődnimilyen segítőkészek..
2011. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Arra is gondolj,hogy az áfonya nem terem meg minden talajon. Először ennek nézz utána.
2011. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

érdekes kérdést dobtál fel. Semmi közöm a növénytermesztéshez, de a kérdésedre majdnem 100%-ban megtaláltam a választ a neten.

Amúgy vedd a kezedbe a telefont, hívj fel gyümölcsfelvásárló cégeket, mint pl. konzervgyár, gyümölcslégyár, szeszipari cég. Bemész egy nagyobb boltba és lenézed a lekvárosüvegekről.

Aztán beszélj agrárszakemberrel is, mit tanácsol, mire kell figyelned. Vannak mezőgazda kamarák felhívhatod őket a kérdéseddel, segítenek szakembert találni.

Ha tudsz, beszélj áfonyatermesztővel is, menj el hozzá, barátkozzatok.

Ha ezek megvannak, csinálj számításokat, és kiderül, h neked való-e ez az irány, vagy sem.

2011. szept. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!