Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit csináljak? Átverés lehet?...

Mit csináljak? Átverés lehet? HELP!

Figyelt kérdés
Hello. Fel adtam nemrég egy hirdetést az expressz.hu-n egy mobitelefonról és érkezett egy üzenet egy amerikai palitól. Azt írta ő megvásárolja a készülékem,meg adta a címet is,ahová küldjem a telót,és kéri a bankszámlaszámom,hogy utalja az összeget USD-ben. Szerintetek ha megadom a bankszámla számom,lehet hogy feltörik pl ezek heckerek tegyük fel és feltörik a kártyám...és mondjuk leviszik mínuszba,mert ugye le lehet venni róla mínuszba kb 100-200 ezerig...? nem tudom mit tegyek pls segítség!!! köszi
2011. szept. 5. 11:04
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Jaja most,hogy utána olvastam a google-ba pont egy hasonló esetről olvastam...hogy kérték a számlaszámot,aztán ott is volt valami a kártyán,valami CIB-BANK meg az összeg,csak hogy külföldön mióta van CIB-BANK kötőjellel? meg hogy az összeg amit küldtek rajta sincs,csak csalás..hát ez durva am emberek,köszi a segítséget,ez életmentő volt szerintem!!
2011. szept. 5. 12:11
 12/23 anonim ***** válasza:

A nigériai csalás nem úgy indul, hogy ők keresnek meg egy levéllel, hogy kapsz sok pénzt, ha megadsz nekik ilyen-olyan adatokat...

Ez itt tök más szerintem.

Mondjuk kicsit fura, hogy miért kell egy amerikainak magyar mobil, de ettől függetlenül ha megadod a számlaszámod, és nem küldesz neki semmit, amíg nem érkezik meg az összeg, szerintem Te semmi sem bukhatsz a dolgon!!!

2011. szept. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Végülis igen!
2011. szept. 5. 12:28
 14/23 anonim ***** válasza:

külföldön is van cib....a nigériai csalásnak több formája van


googlizzatok rá az email címre és tadammmm...nigériai csaló

2011. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ez a csalás úgy működik, hogy te megadod a bankszámlaszámodat és a nevedet ő meg photoshoppal csinál egy "átutalási bizonylatot", aztán elkezd sürgetni, hogy neki nagyon nagyon NAGYON sürgős a telefon, küldd el azonnal. És majd 2-3 napm úlva (nemzetközi utalás) úgyis megjön neked a píz. Persze sose jön meg.
2011. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
ígyvan! sajnos ez szerintem is így működik:S
2011. szept. 5. 12:49
 17/23 anonim ***** válasza:
Ha megjön a pénz akkor küldöd, ha meg nem akkor nem. Expresszen nem tud negatív értékelést adni vagy ilyesmi úgyhogy nincs mitől félned. Egyébként tényleg fura hogy USA-ból nem gondolt például VÁM-ra és a postázási nehézségekre, magáról a termékről és adatairól nem is beszélve. Ha ezekről még nem esett szó a leveleiben, csak magáról a pénzről akkor csalást gyanítok.
2011. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
USA-ban egy mobil filléres dolog, minden sarki boltban kapható. Amelyik amerikai tud írni olvasni (tehát a lakosság ~ 80%-a....) az nem rendel külföldről semmit.
2011. szept. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Era66 ***** válasza:

Vigyázzatok, nem csak telefont akar így venni, a fiam akart valamit eladni a neten (szintén expressz), szerintem ugyan ez a pasi válaszolt.

Nem adtuk meg a bankszámlaszámot!

2011. szept. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Énsem adtam meg,sőt nem is fogom!!

Figyeljen oda mindenki az ilyenekre,sajnos ilyenek az emberek néhol:S:/

2011. szept. 5. 18:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!