Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit csináljak? Átverés lehet?...

Mit csináljak? Átverés lehet? HELP!

Figyelt kérdés
Hello. Fel adtam nemrég egy hirdetést az expressz.hu-n egy mobitelefonról és érkezett egy üzenet egy amerikai palitól. Azt írta ő megvásárolja a készülékem,meg adta a címet is,ahová küldjem a telót,és kéri a bankszámlaszámom,hogy utalja az összeget USD-ben. Szerintetek ha megadom a bankszámla számom,lehet hogy feltörik pl ezek heckerek tegyük fel és feltörik a kártyám...és mondjuk leviszik mínuszba,mert ugye le lehet venni róla mínuszba kb 100-200 ezerig...? nem tudom mit tegyek pls segítség!!! köszi
2011. szept. 5. 11:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem kellene .
2011. szept. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Szerintem sem....meggondolandó:S

köszi a választ!:)

2011. szept. 5. 11:13
 3/23 A kérdező kommentje:

kristencollin91@gmail.com

ő írkál,már most is írta,hogy várja,hogy utalhassa a pénzt a számlámra...valakivel értetlenkedett már ez a tag ezzel a címmel? nagyon érdekes lehet nem kéne bedőlni neki:S gondoltam arra is,hogy le kellene tiltani azt,hogy le lehessen venni pénzt mínuszba a kártyáról és ha üres is,nem tud vele mit kezdeni...szerintetek?

2011. szept. 5. 11:39
 4/23 anonim ***** válasza:

Egy bankszámlaszámot adsz csak meg és egy hozzá tartozó nevet (nem pin kódot és egyebet)...ennyivel nem tudnak semmit sem kezdeni. Ha tudnának, akkor a teszveszen-vaterán már mindenkit lehúztak volna (ott sokan előre a terméklapon megadják a számlázási adatokat).

Szóval szerintem nincs okod parázni...nyugodtan üzletelhetsz vele.

2011. szept. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!:) Van már pár év tapasztalatom az üzletek terén,hisz ebben dolgozom,viszont még külföldi tagokkal soha nem üzleteltem..végülis 1 próbát megér hisz télleg semmi kódot nem adok meg amivel kezdhetne valamit...köszi
2011. szept. 5. 11:44
 6/23 anonim ***** válasza:
nigériai csalás - googlizz rá...komolyan nem hiszem, hogy ennek még bedől valaki... kicsit gondolkozni kéne, vajon miért érné meg egy amerikainak Magyarországról használt mobilt venni (remélem, még szolgáltatófüggő is), ha náluk az új telefonok ára is a magyar árak alatt van?
2011. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
ááá kajak...:@ köszi
2011. szept. 5. 11:56
 8/23 anonim ***** válasza:

A nigériai csalás nem arról szól, hogy utánvéttel kérik a terméket??? Vagy csak a pénz egyik felét küldik el és azt is csak letétbe helyezik egy átmenő számlán? ...és erről küld egy bizonylatot csak az ürge.

Én így tudom.


De ha előre megérkezik a pénz a számládra, akkor mi lenne a gond?

2011. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
a nigériai csalás pont ilyen beetetéssel kezdődik, aztán meg jön a levél, hogy küldjed, mert utaltam....
2011. szept. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Jó, hát nyilván nem kell elküldeni, amíg meg nem bizonyosodik arról, hogy a pénz VALÓBAN megérkezett.
2011. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!