Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha diákként akarok vállalkozó...

Ha diákként akarok vállalkozó lenni, akkor mennyit kell fizetnem a bevételem után?

Figyelt kérdés

Még egy évem van a gimiből. 18 már elmúltam.

Azt értem, hogy nem kell járulékokat fizetnem, ami kb. 35 ezer lenne, de akkor mit kell? Olvastam, hogy vállalkozói kivétet kell fizetni, de nem értem mi az.

Ha egy hónapba keresek mondjuk 50.000-ret, akkor abból mennyit kapok kézhez?


2011. aug. 31. 10:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

miért ne kellene járulékokat fizetned? de kell!!

sooookal több lenne mint 35.000 ft.


A másik 1 hónapban 50.000 ft? kisgyerek még járj utána

2011. aug. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A fogalmakkal nem vagy tisztában. Főként a vállakozási formákkal. Vagy a másik keresek és bevétel. Nézz utána mert nem mindegy melyiket választod.

Ha 50eFt keresel az legalább 90eFt bevétel a vállakozásnak.

Továbbá: ha nem veszel ki jövedelmet és főállásban csinálod akkor a minimálbér után mindenképp meg kell fizetned annak járulékát. Havi kb, 50eFT. Máris 0-án vagy. Ha másodállásban csinálod akkor ez nincs.

2011. szept. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Én eddig mindenhol azt olvastam, és mások is mondták akik ezzel foglalkoznak, hogy az iskola fizeti utánam a járulékokat.

Pl. itt.: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..

Az 50 ezret úgy értettem, hogy annyiért adok el, és még abból jönnek le az adók. Tehát bevétel. :)

Szerintem nekem az iskola számít "főállásnak". Nappalin tanulok.

Tényleg nem nagyon értek ehhez, hiába olvasok utána. Ugye mindenki mást mond. Könyvelőhöz is el fogok menni, de jó lenne az alap dolgokkal tisztába lenni.

2011. szept. 1. 19:09
 4/18 A kérdező kommentje:
2011. szept. 1. 19:11
 5/18 anonim ***** válasza:
ez nem így megy, és főleg nem úgy h a gyakorikérdésekeneztmegaztláttamésaz hiteles. Nem az. ahonnan tényleg érdemes lenne érdeklődni az a könyvelő és a törvények, az pedig nem kifogás h ezekhez annyira nem értek. Kit érdekel? ha valamit akarsz csinálni, magadnak kell utánajárni, és ezek az infók amik neked vannak annyira irreálissak hogy...hogy nagyon
2011. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Az 50 ezret úgy értettem, hogy annyiért adok el, és még abból jönnek le az adók. Tehát bevétel. :)

Szerintem nekem az iskola számít "főállásnak". Nappalin tanulok.

Tényleg nem nagyon értek ehhez, hiába olvasok utána. Ugye mindenki mást mond. Könyvelőhöz is el fogok menni, de jó lenne az alap dolgokkal tisztába lenni."


A járulék dolgot egyenlőre felejtsük el. Mivel az iskola fizeti.

Tehát mi maradhat a bevételből: levonod a bevételből a kiadásaidat, magyarán a rezsit (villany, internet, hulladék elszállítás, víz, telefon, egyszerűbben közművek, könyvelő, számlavezetés, egyéb napi kiadásaid, termék beszerzési ár, kiszállítás pl. a nagykerból). A maradékból kifizeted, vagy visszaigényled az áfát, ha áfás lennél. Szerintem itt már mínuszban van a könyvelés. Szóval 50eFt nagyon kevés bevétel havi szinten. Legalább még egy nulla kellene és emelkedő forgalom, hogy egy éven belül legalább az utolsó 3-5 hónapban a vállalkozás eltartsa magát rezsi szinten. Ettől még évvégén nem lesz nyereséges, de már nem kell havi szinten beletolni pénzt.


Azt számold, hogy mennyi a haszonkulcsod. Abból már lehet következtetni, hogy mire számíts. Ha 10% akkor az annyi, hogy van bruttó ~5000Ft hasznod amiből az itt felsorolt dolgokat ki kellene fizetned. Könyvelő 15eFt és 20eFt körül már elvállalja. Már ez minimum 3x több mint a nyereséged. Még a havi fél millió forintos árbevétellel is necces a havi rezsit kifizetni.

2011. szept. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A pontosítás kedvéért: ékszereket készítek és eladok. A nyáron kb. 50.000-ret kerestem vele havonta. A gond csak az, hogy nem adózok sehogyan utána. Ez még biztos vissza fog üti.

Nagyon nincs vele költségem. Csak az alapanyag ár. Internetet, villanyt stb.-t a szüleim fizetik. Ha ezekből pár dolgot pl. internet, mert ott árulom a költségekhez veszem, akkor nekem kevesebbet kell adóznom, nem? Könyvelőt tudok olcsóbban is.

Vannak akik munka mellett csinálják, és kevesebbet adnak el, mint én mégis vállalkozók. Ha veszteséges lenne, nem árulnának.

A 7-es adószámon is gondolkodtam, de tanulóként azt mondják egyéni vállalkozóként jobban megéri.

Akkor mennyit is kapok kézhez 50 ezerből? :)


Köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 2. 18:00
 8/18 A kérdező kommentje:
Akkor járulékokat ugye tényleg nem kell fizetnem?
2011. szept. 2. 18:06
 9/18 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozónak 5.000-ért szerintem lehet találni könyvelőt. Főleg nálad, nem lenne veled úgysem sok gondja.


És akkor tegyük tisztába a járulék dolgot is: ha még nappali suliba jársz (van hallgatói jogviszonyod), akkor az állam úgy veszi, hogy ez a főállásod. Ettől függetlenül, ha te pénzt szeretnél kivenni egy vállalkozásodból, azután még kell járulékot fizetni! Viszont az a könnyebbség a hallgatói jogviszony miatt, hogy NEM KÖTELEZŐ a minimálbér utáni járulékokat megfizetned utána. Mert akár vettél ki a vállalkozásból fizetést, akár nem, az állam ezt fogja kérni tőled (ha ezt a vállalkozást csinálod főállásban, és nincs mellette más főállásod, ami neked a suli jelenleg). Viszont, ha szeretnéd fizetésben kivenni ezt az 50 ezret, attól még a 50 ezer után vonnak járulékot.


A te esetedben, ha fizetésként akarod felvenni a pénzed, durván dupla állami költségekkel (adó, járulékok) kell számolnod, ami az jelenti, hogy 50-ből 25 ezer marad. Ebből még lejön az 5.000 havi könyvelő, tehát durván egy 20-as maradna. Plusz venned kell számlatömböt az elején, utalásokhoz fenn kell tartanod vállalkozói számlát, meg még vannak ilyen nyalánkságok. Arról már ne is beszéljünk, hogy ÁFA is van a világon, tehát az élből a 20%-át viszi a bevételednek (50 helyett máris csak 40-et keresel). Egy részét elköltségelésnél vissza tudod igényelni, erről mindjárt beszélek.


Összegezve, amiért diák vagy, még hatalmas kedvezményben részesülve sem érné meg 50 ezres bevételnél vállalkozni. Egy esetben van, amikor talán csak "kicsit járnál rosszul", ha mindent leköltségelsz. De mivel nem egy nagy beruházást igénylő tevékenységed van (értsd az alapanyagok ára szerintem nem túl magas, az igazi értéket te adod hozzá a tervezéssel, összerakással), ezért nem tudnál sok mindent elköltségelni. Esetleg még hozzácsapod a kiszállításhoz szükséges bérlet vagy benzin árát. Bár szerintem ez lehet gyanús lenne a NAV-nak, hogy ennyit utazgatsz papíron, és esetleg elkezdenének vizsgálódni, ami neked szintén nem lenne jó.

2011. szept. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Negyedik vagyok: Ahogy az utánam író is fejtegeti sok költséged van. Pl. teljesen mindegy, hogy melyik vállalkozási formát választod annak telephely kell. Ebből kifolyólag költségei vannak. Ez rengeteg pénzt visz el. Így ebben a formában nem éri meg.
2011. szept. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!