Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ebből mennyi maradna meg?

Ebből mennyi maradna meg?

Figyelt kérdés

Jó tudom, hogy sok mindentől függ, de úgy nagyjából hátha tud valaki segíteni. Sajnos a tapasztalatom az más ügyben, hogy az apeh-nál rébuszokban beszélnek négyen négyfélét és teljesen mást, azért az ötletért meg nem vagyok oda, hogy mielőtt bármit elkezdenék, mivel ugye a vállalkozói is pénzbe kerül, még fizessek 10-12 ezret óránként valakinek hogy mondjuk kiderüljön alig maradna valami és inkább hagyjam a fenébe.


Tehát, én félek attól, hogy csaljak, tudom, sokan így csinálják, de én nem akarom. Tehát ha mondjuk lebutítva, ha lenne egy hónapban 400 ezer bevételem, most ilyen kiadásokat ne számoljunk, alkalmazottam nem lesz, én leszek magam, tehát van ez a 400 ezer forint, akkor abból kb. mennyi maradna meg nekem, ha mindent befizetek, amit kell?


A semmi nem marad, nem éri meg típusú válaszolók kíméljenek, mert azzal nem megyek semmire.


Külföldi oldalakon találtam kalkulátor egyéni vállalkozóknak, ahová ezt be lehetett írni és kiírta a kötelező fizetni valókat, meg hogy mennyi marad, de magyart semmit nem találtam, csak ilyen hosszadalmas magyarázatokat meg 3-4 évvel ezelőtti dolgokat, amiből a világon semmit nem fogtam fel.


Továbbá érdekelne, hogy mennyit "spórolna meg" egy hallgatói jogviszony.


Előre is köszönöm!


2011. aug. 11. 21:08
 1/7 anonim válasza:

- Az egyéni vállalkozói kiváltása, ha jól tudom, már nem kötelező.

- 50.000 Ft - Havi Járulékok

- SZJA 16% - ez függ a bejelentett munkabér összegétől

- Kb. 10-30.000 Ft könyvelés

- Egyéb költségek: telefon, autó...stb.



Ezeken kívül

- Helyi Iparűzési Adó - városa válogatja, de kb. 2-5 % - 8-20.000 Ft - Ezt egy évben egyszer kell befizetni, ha minden igaz. És még vagy 30 adófajta.


Tehát a 400 ezer havi bevételből, úgy kb. 280-300 marad meg.

2011. aug. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Előzőekhez mínusz egyéb költségek.
2011. aug. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ez a 400eFt-ot bruttó munkabérnek tekinted akkor marad neked 248720FT nettó.

Ha a vállakozás, vállakozó oldaláról nézzük és ennyi a bér és költségeire fordítható összeg azaz a vállakozás havi költsége akkor neked 192758Ft körüli összeg jönne ki nettó bérnek.

[link]

2011. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez még nem is olyan rossz. Én mindig csak azt látom, hogy jaj mennyire nem éri meg, az egészből vagy 75% elmegy adókra meg járulékokra, ha az ember mindent bevall. De hát valahogy mégis csak megy a vállalkozóknak. Akkor ezek szerint túloznak?
2011. aug. 12. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyereség után személyi jövedelemadó (500millió bevétel alatt 10%). Ezt előleg formájában negyedévente kell fizetni, majd az év végi bevallásban a különbözetet.


Osztalékadó szintén személyi jövedelemadó formájában, ha marad adózás utáni nyereség(16 %)

Egészségügyi hozzájárulás, az osztalékalap után (14%)

Ezeket az év végi bevallással egyidejűleg kell.


Iparűzési adó max. 2%.


A vállalkozói kivét után:

16% szja

17,5% nyugdíj-eg.bizt.és munkaerőpiaci járulék

27% nyugdíj-és eg.bizt.járulék.


A vállalkozói kivét utáni járulékokat minden hónapban kell fizetni, nem nyereségfüggő.


Számokban (ha úgy veszem, hogy nincs költség):


éves bevétel: 4800ezer Ft


szja a nyereség után (10%): 480ezer Ft egész évre-negyedévente előleget kell fizetni, tehát az első 3 negyedévben 120ezerFt/n.év, a többit pedig a bevallással egyidejűleg.


Osztalékalap: 4320ezer Ft (az adóval csökkentett nyereség)

osztalékadó+eho(16+14%):1296ezer Ft


Tehát az éves szinten a 4800ezer Ft-ból 3024ezer Ft marad. Ebből még havonta kell fizetned a járulékokat, ami a 78000 Ft minimálbér után 50560 Ft/hó, valamint az iparűzési adót, ami 96000 Ft/év.

2011. aug. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok:


Az utánam író éves szinten kifejtette, hogy mint vállalkozás ez még mivel jár. Gondolom e kettőből lehet már valami fogalmad a pénzügyi részről. Továbbá még azt nem fejtettük ki, hogy mely vállalkozási forma illetve, hogy az fő- vagy mellékállás lenne. Ez utóbbiak esetén bizonyos járulékokat nem kell fizetni.

2011. aug. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a válaszokat. Igazából azt tudom, ha elvileg nappalis hallgató vagyok, akkor lehet mellékállásban csinálni. Nem vagyok az egyetemmel kapcsolatban teljesen biztos pár dologban, halasztást terveztem, de ha sokat spórolna meg a dolog, akkor esetleg maradnék míg beindul a dolog, végül is sose rossz a tanulás.
2011. aug. 14. 23:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!