Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyit kérjek hajvágásért?

Mennyit kérjek hajvágásért?

Figyelt kérdés

Nemrég végeztem el a fodrászképzést (felnőttképzésen, vidéken), és jövő héten jön egy ismerősöm, akinek vágnom kell a hajából meg melíroznom.

Hosszú, hátközépig érő haja van, viszont csak simán a végéből kéne néhány cm-t vágnom, tehát nem egy konkrét frizurát kéne csinálnom. (Árkalkulációt nem tanultunk...)

Szerintetek mennyit kérjek tőle ezért? Mert ugye a hosszú haj vágása drágább, de ha csak a végéből kell vágni, és simán egyenesre szárítani, azért kevesebbet kérjek?


2011. júl. 2. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ezért (mosás, vágás,melír) kifizetek itt Budán 15 ezret. De az szalon, adózik, jó anyagokat használ.

Nem tudom talán a felét?

2011. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
első: és még én sokallottam a 2800-at a hajvágás+mosásért profi fodrásznál :-o
2011. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mivel most végeztem, nincs kiváltva még az iparűzésim:P és mivel egy kis faluban lakom, hosszú hajért mosással+szárítással együtt 1500-at kérnék, középhosszúért 1200, rövidért 1000-et. (Ezek ugye még ilyen "bevezető" árak még.)

De szerintetek ha csak a végéből vágok egyenesre, az mennyit ér?

2011. júl. 2. 10:38
 4/8 anonim ***** válasza:
nemtudom te hol laksz, de nekünk a fodrász levágta apukám haját, a tesóm haját, és anyukám haját is egyszerre, mindezekért összesen 2000Ft-ot kért
2011. júl. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan abszolút nem értek hozzá, de szerintem a hosszú haj vágása nem azért drágább, mert "többet" kell belőle vágni (az ollónak az olyan mindegy...), hanem mert több sampon kell rá, több ilyen mindenféle krém, amit rákennek a fodrászok... Szóval logikusan úgy gondolom, hogy drágább olyasmi miatt lehet, amiből effektív többet használ.

Ha így gondolkodunk, teljesen mindegy, hogy hány cm-t kell levágni belőle, nem ezen múlik az ára. (Főleg, hogy ennyiből pl. rövid hajból is le lehet vágni 10 cm-t, hosszúból is le lehet vágni 2 cm-t, de ahol legalábbis én voltam, még sosem ezen múlt az ár.)

Persze tévedhetek.

2011. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem kb vállig érő hajam van, melír plusz vágásért olyan 3500 körül szoktam fizetni kisvárosban. Nekem is csak a végéből vágnak pár centit. És mivel a melírnál még anyagköltség is van, sztem 2 ezret is simán elkérhetsz (mivel 1500at írtál példaként). Esetleg érdeklődj utána, hogy a faluban lévő fodrászok mennyiért csinálják, és annál vmivel olcsóbban.
2011. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigi válaszokat!

Igen, persze a sampon stb. anyagára is számít, csak azért gondolkodtam el, mivel az egyhosszvágásban jóval kevesebb munka van.

2011. júl. 2. 10:59
 8/8 anonim ***** válasza:

ne így állj neki:


számold ki, hogy mennyi az anyagköltség és a munkaidő...az anyagköltséget berakod az árba + a munkaidőd költségét is (legyen mondjuk 1000 Ft/óra)

2011. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!